پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | پرتاب فضاپیمای سیگنوس جهت تحویل محموله به ایستگاه فضایی بین‌المللی

تاریخ خبر: // کد خبر: 277118 // // //


پرتاب فضاپیمای سیگنوس جهت تحویل محموله به ایستگاه فضایی بین‌المللی

عملیات پرتاب کپسول سیگنوس (Cygnus) جهت ارسال محموله‌ای ۳۴۰۰ کیلوگرمی برای سه فضانورد مستقر در ایستگاه فضایی بین‌المللی روز شنبه ۱۵فوریه ساعت ۱۵:۲۱ به‌وقت منطقه زمانی شرقی (ET) از مرکز پرواز والوپ (Wallops Flight Facility) ناسا در ایالت ویرجینیا انجام گرفت. این مأموریت ۶ روز پیش و در ۹فوریه به‌دلیل ایجاد اختلالی در یک حسگر پشتیبانی


پرتاب فضاپیمای سیگنوس جهت تحویل محموله به ایستگاه فضایی بین‌المللی

عملیات پرتاب کپسول سیگنوس (Cygnus) جهت ارسال محموله‌ای ۳۴۰۰ کیلوگرمی برای سه فضانورد مستقر در ایستگاه فضایی بین‌المللی روز شنبه ۱۵فوریه ساعت ۱۵:۲۱ به‌وقت منطقه زمانی شرقی (ET) از مرکز پرواز والوپ (Wallops Flight Facility) ناسا در ایالت ویرجینیا انجام گرفت. این مأموریت ۶ روز پیش و در ۹فوریه به‌دلیل ایجاد اختلالی در یک حسگر پشتیبانی زمینی (ground support sensor) لغو گردید.

فضاپیمای مذکور که توسط حامل فضایی آنتارس (Antares) به آسمان ارسال شد، روز سه‌شنبه ۱۸فوریه به ایستگاه فضایی بین‌المللی خواهد رسید و محموله‌ای شامل تجهیزات علمی و برخی وسایل مورد درخواست فضانوردان را به سه فضانورد مأموریت اکسپدیشن ۶۲ (Expedition 62) تحویل می‌دهد. از جمله لوازم علمی این محموله می‌توان به تجهیزاتی برای آزمایش کشت‌بافت و فاژدرمانی (درمان عفونت‌ها) و همچنین یک دستگاه میکروسکوپ الکترونی روبشی (Scanning Electron Microscope به‌اختصار SEM) جدید اشاره کرد. SEM نوعی میکروسکوپ الکترونی است که قابلیت عکس‌برداری از سطوح با بزرگنمایی ۱۰ تا ۵۰۰۰۰۰ برابر با قدرت تفکیکی کمتر از ۱ تا ۲۰ نانومتر (بسته به نوع نمونه) را دارد.

سیگنوس یک فضاپیمای پشتیبانی بدون‌سرنشین یکبارمصرف متعلق به شرکت آمریکایی نورثروپ گرومن (Northrop Grumman) است. این فضاپیما اکنون به عنوان بخشی از برنامه خدماتی توسعه حمل و نقل بین‌المللی سامانه‌های تجاری ترابری مداری (COTS) مورد استفاده قرار می‌گیرد. گفتنی است آنتارس ساخت شرکت نورثروپ گرومن می‌باشد و قادر به حمل ۸۰۰۰ کیلوگرم به مدار لئو است.

منبع: با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از اسپاش


دیدگاه خود را بنویسید
آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو