پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | سرهنگ نقدی‌بیک بنیانگذار پهپاد در نیروهای مسلح بود

تاریخ خبر: // کد خبر: 277123 // // //


سرهنگ نقدی‌بیک بنیانگذار پهپاد در نیروهای مسلح بود

معاون هماهنگ کننده نیروی هوایی ارتش گفت: سرهنگ خلبان بهروز نقدی‌بیک بنیانگذار و تعلیم دهنده پهپاد در نیروهای مسلح بود.


سرهنگ نقدی‌بیک بنیانگذار پهپاد در نیروهای مسلح بود

امیر سرتیپ خلبان مهدی هادیان در مراسم تشییع خلبان و پیشکسوت دفاع مقدس، سرهنگ خلبان بهروز نقدی بیک که در دانشگاه هوایی شهید ستاری برگزار شد گفت: خلبان نقدی بیک از بهترین خلبانان و قهرمانان جنگ بود و با شخصیتی مخلص و جهادی و تخصص بالا در عرصه های گوناگون به ایفای نقش پرداخت که نمونه آن در دوران دفاع مقدس عملیات غرورآفرین مرصاد و دیگر عملیات هاست.

وی با اشاره به نبوغ خلبان نقدی بیک در زمینه پرواز با هواپیما میراژ ادامه داد: مرحوم نقدی بیک داوطلبانه و خارج از عرف و حیطه تخصصی خود که هواپیمای اف ۴ بود، اقدام به پرواز با هواپیما میراژ کرد و دانشجویان بسیاری را در این حوزه تعلیم داد.

امیر سرتیپ هادیان با اشاره به نقش سرهنگ نقدی بیک در حوزه پهپاد ادامه داد: مرحوم نقدی بیک به نوعی بنیان گذار پهپاد در نیروهای مسلح بود و در حوزه پژوهش درمورد پهپادها و آموزش پهپاد و تست پهپادهای جدید خدمات بی بدیلی ارائه داد و شاگردان بسیاری را تربیت کرد.

معاون هماهنگ کننده نیروی هوایی ارتش افزود: خلبان نقدی بیک در سخت ترین شرایط با روی گشاده و با روحیه بالا دانشجویان را مورد تعلیم قرار می‌داد و این روحیه بالای خود را به آن ها هم منتقل می‌کرد و امیدواریم در آینده همین جوان ها یاد و خاطره این خلبان عزیز را زنده نگه دارند.

سرهنگ رودباری فرمانده دانشگاه هوایی شهید ستاری نیز در حاشیه این مراسم گفت: بسیاری از ماموریت های مهم وحیاتی در دوران دفاع مقدس بر عهده سرهنگ نقدی بیک بود.

وی ادامه داد: سرهنگ نقدی بیک پس از دفاع مقدس نیز خدمات بسیار ارزشمندی در حوزه پهپادی و هم چنین به پرواز درآوردن هواپیمای میراژ بدون کوچکترین کمکی از کشور سازنده آن، فرانسه انجام داد.

فرمانده دانشگاه هوایی شهید ستاری افزود: مرحوم نقدی بیک بدون هیچ چشمداشت و با تمام وجود در حوزه آموزش به دانشجویان فعال بود و همه ما مدیون خدمات ارزشمند آن مرحوم هستیم.

سرهنگ خلبان غلامحسین (بهروز) نقدی‌بیک، اسطوره‌ پرواز با هواپیماهای اف ۴ فانتوم و پدر خوانده میراژ، شامگاه ۲۵ بهمن ماه ۱۳۹۸ و در بیمارستان بقیه‌الله(عج) تهران، دار فانی را وداع گفت.

آیین تشییع پیکر او صبح امروز با حضور امیر سرتیپ خلبان مهدی هادیان معاون هماهنگ کننده نیروی هوایی ارتش و جمعی از فرماندهان، مسئولان، دانشجویان و خانواده ها در دانشگاه هوایی شهید ستاری برگزار شد.

 

منبع: با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از ایرنا


دیدگاه خود را بنویسید
برچسب های خبر: ,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,

آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو