پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | سامانه راداری نیروی فضایی آمریکا جهت ردیابی اشیاء کوچک و دور در فضا

تاریخ خبر: // کد خبر: 277270 // // // //


سامانه راداری نیروی فضایی آمریکا جهت ردیابی اشیاء کوچک و دور در فضا

مطابق اعلام نیروی فضایی آمریکا (U.S. Space Force)‌ یک سامانه راداری متعلق به این سازمان نظامی موسوم به اسپیس‌ فنس (Space Fence) جهت ردیابی ماهواره‌ها و اشیاء در حال چرخش به دور زمین احتمالاً طی ماه جاری میلادی فعال می‌شود.


سامانه راداری نیروی فضایی آمریکا جهت ردیابی اشیاء کوچک و دور در فضا

مطابق اعلام نیروی فضایی آمریکا (U.S. Space Force)‌ یک سامانه راداری متعلق به این سازمان نظامی موسوم به اسپیس‌ فنس (Space Fence) جهت ردیابی ماهواره‌ها و اشیاء در حال چرخش به دور زمین احتمالاً طی ماه جاری میلادی فعال می‌شود. این سامانه قدرتمند که از رادارهای زمینی باند S بهره می‌برد، می‌تواند وجود اشیائی به کوچکی تا ۴اینچ پهنا و تا ارتفاع ۲۲ هزار مایلی از سطح زمین را تشخیص داده و ردیابی نماید. اسپیس‌ فنس با ارسال یک پرتوی کوچک به فضا کار می‌کند؛ بدین‌صورت که اگر پرتوی ارسالی از جسمی با حداقل اندازه یادشده عبور نماید، باعث ایجاد هشدار می‌شود.

محل استقرار این سامانه در جزیره کواجالین (Kwajalein) واقع در اقیانوس آرام عنوان شده است. گفته می‌شود اسپیس فنس که توسط شرکت لاکهید مارتین (Lockheed Martin) طراحی شده و در حال حاضر توسط نیروی هوایی ایالات متحده (United States Air Force) در دست ساخت می‌باشد، به‌زودی فعال می‌گردد اما هنوز تاریخ دقیقی برای این منظور اعلام نشده است. گفتنی است دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا، سال گذشته میلادی شاخه ششم نیروهای مسلح آمریکا تحت عنوان نیروی فضایی ایالات متحده را رسماً افتتاح کرد و چندی پیش هم از لوگوی این سازمان رونمایی نمود.

منبع : با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از اسپاش


دیدگاه خود را بنویسید
آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو