پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | بلوک ۱۰ درصدی سهام کیش ایر در بورس عرضه می‌شود

تاریخ خبر: // کد خبر: 278517 // // // // // خبر مهم


بلوک ۱۰ درصدی سهام کیش ایر در بورس عرضه می‌شود

سهام یک شرکت هواپیمایی قدیمی وابسته به یکی از مناطق آزاد کشور در بورس عرضه می شود.


بلوک ۱۰ درصدی سهام کیش ایر در بورس عرضه می‌شود

شرکت هواپیمایی کیش ایر وابسته بهسازمان‌ منطقه آزاد کیش، اعلام کرد: در راستای اجرای سیاست‌های اصل ۴۴، سهام این ایرلاین به عنوان نخستین شرکت هواپیمایی کشور در بورس عرضه خواهد شد که در این خصوص ساختار شرکت بر اساس استانداردها و چارچوب مقرراتی سازمان بورس و اوراق بهادار در حال اصلاح است. گفته می‌شود این ایرلاین حرکت به سمت کاهش پروازهای چارتری و تلاش برای سودهی را آغاز کرده و در این خصوص گام‌های استواری برداشته است.

بنا بر اعلام مقامات این شرکت هواپیمایی، در طول هشت ماه گذشته ظرفیت صندلی‌های مسافری و ناوگان، توسعه و رشد دو برابری داشته و یک فروند ایرباس A۳۲۱، یک فوکر F۱۰۰ و دو فروند بوئینگ MD که زمینگیر بودند به ناوگان فعال این شرکت بازگشته که بر روند درآمدزایی آن اثر مطلوبی داشته است.

با توجه به اینکه سازمان منطقه آزاد متولی این شرکت هواپیمایی، در یکی از جزایر گردشگرپذیر کشور فعال است، ایرلاین مذکور توانسته روند سوددهی را با توسعه پروازها به مقصد این جزیره گردشگری، تسریع کند.

به نظر می‌رسد شرکت هواپیمایی مذکور ۱۰ درصد از سهام شرکت را در راستای اجرای اصل ۴۴ قانون اساسی از طریق بازار سرمایه و با هماهنگی سازمان خصوصی سازی عرضه کند. مهمترین آثار این اقدام، افزایش شفاف سازی صورت‌های مالی این ایرلاین خواهد بود.

این اولین بار است که سهام یک ایرلاین در ایران در بورس عرضه خواهد شد. پیش از این نیز یک ایرلاین به تأمین مالی تهیه ناوگان از طریق ابزاری با عنوان «اجاره هواپیمایی» اقدام کرده بود.

 

منبع: با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از خبرگزاری مهر


دیدگاه خود را بنویسید
آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو