پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | پرواز پهپاد مزاحم نزدیک هواپیمای حامل وزیر دفاع روسیه

تاریخ خبر: // کد خبر: 278659 // // // //


پرواز پهپاد مزاحم نزدیک هواپیمای حامل وزیر دفاع روسیه

یک فروند پهپاد ناشناس حین پرواز هواپیمای حامل وزیر دفاع روسیه بر فراز حریم هوایی کوزوو به آن نزدیک شد اما لحظاتی بعد با اقدام به موقع جنگنده‌های «میگ-29» ارتش صربستان مواجه شد.


پرواز پهپاد مزاحم نزدیک هواپیمای حامل وزیر دفاع روسیه

یک رسانه روس زبان با استناد به منابع نظامی و دیپلماتیک صربستان گزارش داد که یک فروند پهپاد ناشناس به هواپیمای حامل وزیر دفاع روسیه حین پرواز بر فراز اروپا نزدیک شد.

به نوشته وبگاه «یوکرین وایر» به نقل از روزنامه «ایزوستیا» در حالی که هواپیمای حامل «سرگئی شویگو» وزیر دفاع روسیه در زمان این حادثه در حریم هوایی کوزوو در حال پرواز بود، این پهپاد به فاصله 150 کیلومتری این هواپیما نزدیک شد.

به دنبال این حادثه، نیروی هوایی صربستان چند فروند جنگنده «میگ-29» خود را برای رهگیری این  پهپاد  مزاحم به پرواز درآورد. این پهپاد در امتداد مرز بین صربستان و کوزوو پرواز کرد.

به نوشته ایزوستیا، این پهپاد احتمالا از نوع  «ام کیو- 9» یا «آرکیو -4 گلوبال هاوک» بود. چنین هواپیماهای بدون سرنشین به ویژه در حریم هوایی اوکراین و بر فراز دریای بالتیک، نزدیک مرزهای روسیه دیده می‌شوند. پهپادهای آرکیو-4 گلوبال هاوک در اروپا متعلق به ارتش آمریکا هستند. این هواپیماهای بدون سرنشین تا 400 کیلومتر برد پروازی دارند و قادر به رهگیری ارتباطات هوایی هستند.

چندی قبل نیز یک فروند جنگنده «اف-18» نیروی هوایی سوئیس به شکلی خطرناک به هواپیمای حامل مقامات پارلمانی روسیه نزدیک شد و آن‌ها را در معرض خطر قرار داد.

 

منبع : با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از خبرگزاری فارس


دیدگاه خود را بنویسید
آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو