پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | تیکاف خالی هواپیماها برای بازگرداندن مسافرانی که در ترکیه مانده اند

تاریخ خبر: // کد خبر: 280554 // // // //


تیکاف خالی هواپیماها برای بازگرداندن مسافرانی که در ترکیه مانده اند

مدیرکل فرودگاه های استان آذربایجان‌شرقی با بیان اینکه مسافران ایرانی مانده در ترکیه ای نگران نباشند، گفت: مطمئنا همه شرکت‌های هواپیمایی که مسافرانی از ایران و یا تبریز به ترکیه انتقال داده بودند برنامه‌های پروازی فوق‌العاده برای بازگرداندن مسافران خود را در برنامه خواهند داشت.


تیکاف خالی هواپیماها برای بازگرداندن مسافرانی که در ترکیه مانده اند

از دیروز همه پروازهای ایران به مقصد ترکیه تا اطلاع ثانوی، به دلیل شیوع بیماری کرونا در منطقه لغو شد که این لغو پروازها شامل پروازهای برنامه ای فرورگاه بین‌المللی تبریز نیز می‌شد به طوریکه همگی 21 پرواز هفتگی بین فرودگاه بین المللی تبریز و استانبول لغو شد که شرکت‌های هواپیمایی معراج، ایرتور، آتا و ترکیش، برای جابه‌جایی بیش از 4 هزار مسافر بین ایران و ترکیه از مبادی تبریز و استانبول انجام می‌شد.

اما امروز صبح خبری از ورود یک پرواز از استانبول به تبریز رسید.

رامین آذری در این باره گفت: این پرواز برای انتقال 275 مسافر شرکت هواپیمایی ایرتور صورت گرفت که قبلا به استانبول سفر کرده بودند.وی افزود: مطمئنا همه شرکت‌های هواپیمایی که مسافرانی از ایران و یا تبریز به ترکیه انتقال داده بودند برنامه‌های پروازی فوق‌العاده برای بازگرداندن مسافران خود را در برنامه خواهند داشت.

 مدیرکل فرودگاه های استان آذربایجان‌شرقی تاکید کرد: تمام این پروازها خال به سمت ترکیه انجام می‌شود ولی در پرواز برگشت با مسافر به تبریز باز می‌گردند.

آذری درباره برنامه این پروازها که قرار است برای انتقال مسافران مانده در ترکیه انجام گیرد، اظهار داشت: این پروازها به صورت موردی از سوی شرکت‌های هواپیمایی درخواست می‌شوند و در صورت موافقت مسئولان مربوطه در برنامه پروازی فرودگاه شهید مدنی تبریز قرار خواهد گرفت.

لازم به ذکر است قبل از لغو پروازهای یاد شده به طور میانگین 32 پرواز از فرودگاه بین المللی تبریز به مقصد فرودگاه های داخلی و 4 پرواز به مقاصد خارج از کشور تیکاف صورت می گیرد و فرودگاه تبریز پل ارتباطی هوایی با تهران، مشهد، شیراز، اهواز، بندرعباس، اصفهان،​کیش،​ساری،​رشت و کرمان را در داخل کشور و استانبول،​نجف،​جده و مدینه در خارج از کشور را داشت.

 

منبع : با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از خبرگزاری فارس


دیدگاه خود را بنویسید
آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو