پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | پاسخ به یک ابهام درباره چک نکردن مسافران در فرودگاه ها! + نقد ماست مالی ها

تاریخ خبر: // کد خبر: 280708 // // // // // // خبر مهم


پاسخ به یک ابهام درباره چک نکردن مسافران در فرودگاه ها! + نقد ماست مالی ها

سید پویان حسین پور فعال رسانه ای در کانال تلگرامی خود نوشت: فرودگاه‌های ایران نیز از جمله فرودگاه‌هایی هستند که با گیت‌های ترمومتر لیزری، بدون اطلاع مسافر، تمام مسافران وارد شده به کشور را از راه دور کنترل می‌شوند. پس اینکه بعضا گفته می‌شود بعضی از مسافران بدون چک و کنترل تب وارد کشور شده‌اند، به‌خاطر بهره‌گیری از این ترمومترهاست.


پاسخ به یک ابهام درباره چک نکردن مسافران در فرودگاه ها! + نقد ماست مالی ها

سید پویان حسین پور فعال رسانه ای در کانال تلگرامی خود نوشت:
‏بر اساس گزارش وب سایت Airport Technology، درجه تب بالا در افراد از اصلی‌ترین نشانه‌های ابتلا ‎کرونا است و در بسیاری از فرودگاه‌های جهان، با استفاده از دستگاه‌های اسکنر تب‌سنج بدون نیاز به تماس فیزیکی دمای بدن و پیشانی مسافران را به راحتی اندازه‌گیری می‌کنند. ‏در صورتی که تب آنها بالاتر از میزان طبیعی باشد، برای معاینات پزشکی دقیق‌تر آنها را به قسمت جداگانه‌ای می‌فرستند که در آنجا پزشکان و تیم‌های تخصصی حضور دارند. در صورت تایید علایم ابتلا به این ویروس، مسافران مبتلا به ویروس مذکور را قرنطینه خواهند کرد..

‏فرودگاه‌های ایران نیز از جمله فرودگاه‌هایی هستند که با گیت‌های ترمومتر لیزری، بدون اطلاع مسافر، تمام مسافران وارد شده به کشور را از راه دور کنترل می‌شوند.
پس اینکه بعضا گفته می‌شود بعضی از مسافران بدون چک و کنترل تب وارد کشور شده‌اند، به‌خاطر بهره‌گیری از این ترمومترهاست.

 

توضیحات ایرلاین پرس برای یک ماست مالی: از این آقای فعال رسانه ای تقاضامندیم اگر در حوزه هوانوردی تخصص خاصی ندارند، لطفا سکوت کرده و دست به ماست مالی نزنند. نقد صورت گرفته از عملکرد شرکت فرودگاه ها و سازمان هواپیمایی کشوری در روزهای نخستین، به جای خود باقی بوده و هست. ان شاالله بعد از اتمام این بلا، با مقصران، مسببان و اهمال کارها، برخورد حقوقی و قضایی لازم صورت خواهد پذیرفت.

باید از این عزیز به اصطلاح فعال رسانه ای کشور پرسیده شود که :
*** شما از اهمال کاری های صورت گرفته در برخی از فرودگاه ها چه می دانید(نظیر فرودگاه امام در روزهای نخستین بحث ورود کرونا )؟

*** شما از یک تب سنج در دست گرفتن و به شکل سلیقه ای ،گزینشی و غیر علمی برخورد کردن و چک نمودن ، مسافران ورودی به کشور چه می دانید؟

*** چرا اصلا در چنین شرایطی استفاده از یک فناوری روزآمد آن هم با تاخیر زمانی زیاد ، باید چشم شما را گرفته باشد(وقتی تا این حد از صنعت هوانوردی بی اطلاع هستید، به احتمال بالا ، کسی می تواند به شما خط داده باشد)؟

*** تاخیر زمانی بین انتظار دریافت دستورالعمل توسط سازمان هواپیمایی کشوری از وزارت بهداشت و اقدامات غیر موثر صورت گرفته در این دامنه زمانی را چگونه پاسخ می دهید؟

*** تاخیر زمانی دریافت دستورالعمل توسط شرکت های هواپیمایی جهت ضد عفونی کردن کابین و وسایل و همچنین بحث قرنطینه نشدن کادر پرواز را چگونه توجیه می کنید؟

*** چه کسی شما را مشروع برای صحبت کردن و اظهار نظر عمومی و تخصصی در این حوزه می داند، بهتر است، در مطلوب ترین شرایط، صرفا نظر خودتان را بیان کنید. والسلام

 

اختصاصی ایرلاین پرس

 

منبع: با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از مشرق نیوز


دیدگاه خود را بنویسید
برچسب های خبر: ,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,

آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو