پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | کرونا و گزارشی از وضعیت پاکسازی و ضدعفونی محیط و ناوگان شرکت های هواپیمایی

تاریخ خبر: // کد خبر: 280711 // ٬ // // // // // خبر مهم


کرونا و گزارشی از وضعیت پاکسازی و ضدعفونی محیط و ناوگان شرکت های هواپیمایی

با توجه به ابلاغ دستورالعمل ها و اقدامات پیشگیرانه به منظور جلوگیری از انتقال ویروس کرونا توسط سازمان هواپیمایی کشوری به ایرلاین ها، در متن زیر اقدام به ارایه گزارشی از وضعیت اجرای این دستورالعمل در برخی از ایرلان ها همانند کیش ایر، آسمان، هما،آتا شرکت هواپیمایی قشم و شرکت هواپیمایی کاسپین شده است.


کرونا و گزارشی از وضعیت پاکسازی و ضدعفونی محیط و ناوگان شرکت های هواپیمایی

با توجه به گسترش کرونا ویروس در کشور و نظر به تاکیدات وزارت بهداشت،درمان و آموزش پزشکی به سازمان هواپیمایی کشوری و تهیه  دستورالعمل سازمان هواپیمایی کشوری در خصوص اقدامات پیشگیرانه بیماری کرونا ویروس توسط این سازمان ، همچنین الزام سازمان به رعایت چارچوب های پیشگیرانه و پاکسازی توسط ایرلاین ها، گزارشی از رویه های اجرایی و اقدامات صورت پذیرفته توسط پایگاه ایرلاین پرس، تهیه شده و به سمع و نظر شما رسانیده می شود.

دستورالعمل سازمان هواپیمایی کشوری در خصوص اقدامات پیشگیرانه بیماری کرونا ویروس

دستورالعمل نحوه اقدامات پیشگیرانه در مورد بیماری کرونا 19-COVID بشرح زیر است.

دانلود فایل دستورالعمل

 

پاکسازی و ضدعفونی ناوگان کیش ایر با شعار ما مراقب شما هستیم

استریل، پاکسازی و ضد عفونی کامل کابین کلیه هواپیماهای ناوگان شرکت هواپیمایی کیش به منظور مقابله با شیوع ویروس کرونا ، از روزهای نخستین ورود این ویروس به کشور، در دستور کار شرکت هواپیمایی کیش ایر قرار گرفت. بر این اساس ، کلیه‌ هواپیماهای ناوگان شرکت هواپیماییکیش به صورت روزانه و مداوم، طبق روال همیشگی با بهره‌گیری از روش های نوین و مطابق با دستورات وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و سازمان بهداشت جهانی، استریل، پاکسازی و ضد عفونی کامل می‌شوند.

همچنین کلیه فعالیت های هواپیماییکیش در بخش های خدمات پرواز، کیترینگ، حمل و نقل و… با حداکثر تمهیدات بهداشتی و مطابق با توصیه‌ های اعلام شده توسط وزارت بهداشت و سازمان بهداشت جهانی صورت می‌پذیرید.

ما به انجام درست وظایف خود حساس بوده و مراقب شما هستیم…

 

هواپیمایی آسمان و ضدعفونی ناوگان 

بنا بر گزارش روابط عمومی هواپیمایی آسمان ، ضدعفونی تمام هواپیماها ، کترینگ ، فضاها و اماکن شرکت هواپیمایی آسمان جهت جلوگیری از شیوع کرونا مطابق با آخرین توصیه‌های سازمان بهداشت جهانی در حال انجام مستمر است. پروازهای شرکت هواپیمایی آسمان به جهت جلوگیری از شیوع ویروس کرونا به صورت مدوام ضدعفونی می شوند اما همزمان با هشدار سازمان بهداشت جهانی روند ضدعفونی و ایمن‌سازی هواپیماها مضاعف گردید تا “هیچ نگرانی” بابت این ویروس برای مسافرین گرامی نباشد.

 

 

ضد عفونی و پاکسازی تجهییزات و ناوگان فعال هما

وضعیت ضد عفونی و پاکسازی و مقابله با کرونا ویروس در هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران ، بشرح زیر است.

 

پاکسازی و ضد عفونی ساختمان مرکزی و ترانسپورت هواپیمایی قشم + فیلم

شرکت هواپیمایی قشم با ارسال فیلمی از پاکسازی و ضد عفونی ساختمان مرکزی و ترانسپورت هواپیمایی قشم به منظور مقابله با ویروس کرونا خبر داد.

اخیرا سازمان هواپیمایی کشوری از ابلاغ دستورالعمل ها و اقدامات پیشگیرانه این سازمان به منظور جلوگیری از انتقال ویروس کرونا خبر داده بود که بر اساس آن فرودگاه ها، شرکت های هواپیمایی و کروی پروازی ملزم به اجرای دستورالعمل مذکور هستند.

ضدعفونی هواپیماهای آتا برای مبارزه با ویروس کرونا

در راستای حفظ سلامت مسافران، کنترل و پیشگیری از ویروس کرونا، محوطه هواپیما پیش از هر پرواز ضدعفونی می شود.

 

ضد عفونی ،پاکسازی و مقابله با کرونا در هواپیمایی کاسپین با شعار ایرلاین پیشگام و پیشرو در مبارزه با شیوع کرونا

ه‌واپیمایی کاسپین از جمله شرکت های هواپیمایی پیش رویی بود که قبل از شیوع کرونا نیز پروازها به صورت کامل استریل می‌شدند ؛ هم‌اکنون کلیه‌ هواپیماهای شرکت هواپیمایی کاسپین با نظارت سازمان هواپیمایی کشوری و ایمنی شرکت ضدعفونی می شوند ، همچنین تمامی پروازها با حداکثر تمهیدات بهداشتی مطابق با توصیه‌ها و دستورات وزارت بهداشت و سازمان بهداشت جهانی صورت می‌گیرد.

روابط عمومی کاسپین اعلام داشته است که ، تمامی پروازهای هواپیمایی کاسپین با رعایت کلیه‌ مسائل بهداشتی اعم از ضدعفونی صندلی‌ها ، فضای داخل کابین ، کترینگ و… مطابق با توصیه‌های وزارت بهداشت و سازمان بهداشت جهانی انجام می‌گیرد.

 

منابع: با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از تین نیوز / روابط عمومی کیش ایر/ روابط عمومی هواپیمایی آسمان /روابط عمومی کاسپین/ روابط عمومی هما / روابط عمومی هواپیمایی آتا

اختصاصی ایرلاین پرس


دیدگاه خود را بنویسید
برچسب های خبر: ,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,

آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو