پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | پرواز فوق العاده هواپیمایی قشم برای انتقال ایرانیان از گرجستان در روز جمعه ۱۶ اسفند

تاریخ خبر: // کد خبر: 281972 // // // خبر مهم


پرواز فوق العاده هواپیمایی قشم برای انتقال ایرانیان از گرجستان در روز جمعه ۱۶ اسفند

سفارت ایران در تفلیس اعلام کرد که یک پرواز فوق العاده هواپیمایی قشم روز جمعه ۱۶ اسفند از تفلیس اقدام به انتقال هموطنان ایرانی به تهران می‌‌کند.


پرواز فوق العاده هواپیمایی قشم برای انتقال ایرانیان از گرجستان در روز جمعه ۱۶ اسفند

سفارت جمهوری اسلامی ایران در تفلیس از برقراری پرواز فوق العاده هواپیمایی قشم به گرجستان در روز جمعه ۱۶ اسفند ماه به منظور انتقال هموطنان ایرانی در گرجستان که در پی لغو پروازها قادر به بازگشت به کشور نشده‌اند، خبر داد.

این پرواز بعد از اخذ مجوزات لازم از سوی کشور گرجستان انجام می‌شود.

سفارت ایران همچنین اعلام کرده که هموطنان ایرانی می‌توانند بلیت این پرواز را از آژانس‌های مسافرتی در تفلیس و ایران تهیه کنند.

جمعه هفته گذشته نهم اسفند ماه نیز یک فروند هواپیمای خطوط هواپیمایی قشم برای انتقال هموطنان ایرانی از گرجستان اختصاص یافته بود.

لازم به ذکر است سفارت ایران در تفلیس پیش از این اعلام کره بود که با تصمیم دولت گرجستان و به منظور ملاحظات مربوط به ویروس کرونا پروازهای مسیر ایران گرجستان از روز یکشنبه ۴ اسفند ۱۳۹۸ برابر با ۲۳ فوریه ۲۰۲۰ به طور موقت تعلیق شده است.

در همین خصوص سید جواد قوام شهیدی سفیر ایران در تفلیس پنجم اسفند ماه درباره ایرانیانی که در گرجستان حضور دارند و قصد بازگشت به کشور را دارند و تمهیداتی که در این زمینه اندیشیده شده نیز گفته بود: قرار شد پروازهای موردی برقرار شود و کسانی که در گرجستان برای دیدار یا به عنوان گردشگر آمده‌‌اند، به ایران بازگردند.

سفارت جمهوری اسلامی ایران در تفلیس اخیرا نیز در اطلاعیه‌ای اعلام کرد: بر اساس اعلام شفاهی وزارت خارجه گرجستان به این سفارتخانه بنا به تصمیم دولت این کشور که به دنبال اعلام مشاهده اولین مورد بیماری کرونا و افزایش نگرانی در انتشار و انتقال این ویروس در کشور گرجستان پدید آمده است، تا اطلاع ثانوی از ورود کلیه اتباع، خودروها و کامیون‌های ایرانی به گرجستان ممانعت به عمل خواهد آمد.

 

منبع: با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از فارس نیوز


دیدگاه خود را بنویسید
آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو