پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | (ویدئو) لحظه تلخ انفجار بزرگترین کشتی هوایی جهان

تاریخ خبر: // کد خبر: 282270 // // //


(ویدئو) لحظه تلخ انفجار بزرگترین کشتی هوایی جهان

کشتی هوایی هیندنبورگ ال زد ۱۲۹ با ۶۱ خدمه و ۳۶ مسافر قرار بود پس از سه روز پرواز بر فراز اقیانوس اطلس، در فرودگاه جی بی ام دی ال لیکهرست نیروی دریایی آمریکا در شهر منچستر ایالت نیوجرسی فرود آید. تنها دقایقی به لحظه فرود این کشتی هوایی در فرودگاه منچستر آمریکا مانده بود و خبرنگاران و افراد زیادی برای ثبت این لحظه تاریخی در محل فرود جمع شده بودند. در یک لحظه قسمتی از کشتی هوایی به یک دکل مخابرات برخورد کرد و پس از سوراخ شدن باک و خروج سوخت، انفجار مهیبی رخ داد.


(ویدئو) لحظه تلخ انفجار بزرگترین کشتی هوایی جهان

هیندنبورگ ال زد ۱۲۹ بزرگترین کشتی هوایی جهان و ساخت آلمان بود که اولین پرواز خود را در مارس ۱۹۳۶ انجام داد. در روز‌هایی که حکومت نازی‌ها در آلمان سعی داشت پیشرفت‌های تکنولوژی خود را به رخ جهانیان بکشد، این کشتی هوایی غول پیکر قرار بود اولین پرواز مستقیم اروپا به آمریکای شمالی را انجام دهد. در همین رابطه هیندنبورگ ال زد ۱۲۹ پرواز خود را در تاریخ ۳ می ۱۹۳۷ از فرانکفورت آلمان آغاز کرد.

این کشتی هوایی با ۶۱ خدمه و ۳۶ مسافر قرار بود پس از سه روز پرواز بر فراز اقیانوس اطلس، در فرودگاه جی بی ام دی ال لیکهرست نیروی دریایی آمریکا در شهر منچستر ایالت نیوجرسی فرود آید. تنها دقایقی به لحظه فرود این کشتی هوایی در فرودگاه منچستر آمریکا مانده بود و خبرنگاران و افراد زیادی برای ثبت این لحظه تاریخی در محل فرود جمع شده بودند. در یک لحظه قسمتی از کشتی هوایی به یک دکل مخابرات برخورد کرد و پس از سوراخ شدن باک و خروج سوخت، انفجار مهیبی رخ داد.

به این ترتیب پرواز تاریخی و سه روزه کشتی هوایی هیندنبورگ تنها چند دقیقه کم آورد و سقوطی تلخ را تجربه کرد. در این حادثه ۱۳ مسافر، ۲۲ خدمهٔ کشتی و یک نفر از کارگرانی که روی زمین در حال کمک بودند، کشته شدند و ۶۲ نفر از سرنشینان آن نجات پیدا کردند. این حادثه سهمگین سرآغازی برای منسوخ‌شدن استفاده از کشتی‌های هوایی در جهان شد. در این ویدئو ابتدا قسمت بازسازی شده‌ای از این رویداد و در ادامه فیلم‌های واقعی آن را به تماشا بنشینید.

منبع : با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از فرارو


دیدگاه خود را بنویسید
آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین