پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | جوابیه شرکت شهر فرودگاهی امام، به اظهارات عضو شورای شهر تهران در خصوص ابتلا افراد به کرونا در فرودگاه امام + توصیه های مشفقانه ایرلاین پرس

تاریخ خبر: // کد خبر: 282351 // ٬ // // // // // خبر مهم


جوابیه شرکت شهر فرودگاهی امام، به اظهارات عضو شورای شهر تهران در خصوص ابتلا افراد به کرونا در فرودگاه امام + توصیه های مشفقانه ایرلاین پرس

در پی اظهارات سرکار خانم ناهید خداکرمی عضو شورای شهر تهران در خصوص ابتلا افراد به کرونا ویروس جدید در فرودگاه امام (ره)، شرکت شهر فرودگاهی امام خمینی (ره) جوابیه ای را صادر کرد.


جوابیه شرکت شهر فرودگاهی امام، به اظهارات عضو شورای شهر تهران در خصوص ابتلا افراد به کرونا در فرودگاه امام + توصیه های مشفقانه ایرلاین پرس

در پی اظهارات سرکار خانم ناهید خداکرمی عضو شورای شهر تهران در خصوص ابتلا افراد به کرونا ویروس جدید در فرودگاه امام (ره)، شرکت شهر فرودگاهی امام خمینی (ره) جوابیه ای را صادر کرد. پیرو اظهارات سرکار خانم ناهید خداکرمی عضو شورای شهر تهران در خصوص ابتلا افراد به کرونا ویروس جدید در فرودگاه امام (ره) و لزوم ضد عفونی کردن این فرودگاه و تجهیزات آن، موارد ذیل جهت تنویر افکار عمومی اطلاع رسانی می شود.

نخست اینکه جای تعجب دارد که یک مقام مسئول در شرایط کنونی که کشور به همدلی، همکاری، همراهی و تعامل همه جانبه تمامی دستگاه های اجرایی برای حفظ آرامش جامعه نیاز دارد، با بیان این مطالب، خواسته یا ناخواسته در جهت تشویش اذهان عمومی گام برداشته و زحمات افراد بسیاری را در مجموعه شهر فرودگاهی امام خمینی (ره) که بصورت شبانه روزی برای مقابله با این ویروس خدمت رسانی می کنند زیر سوال برده است.

در خصوص تذکر نامبرده به شهرداری تهران برای پیگیری عملیات ضدعفونی فرودگاه امام (ره) به اطلاع می رساند، شرکت شهر فرودگاهی امام خمینی (ره) بعنوان یکی از زیر مجموعه های وزارت راه و شهرسازی فعالیت می کند و مقام عالی وزارت راه و شهرسازی با حکم ریاست محترم جمهور در ستاد ملی مبارزه با کرونا عضویت دارند و ایشان نه تنها از زمان شیوع کرونا در کشور، بلکه از زمان ظهور این ویروس در کشور چین دستورات لازم برای غربالگری مسافران در شهر فرودگاهی از نظر دارا بودن علائم ابتلا به بیماری کویید ١٩ با همکاری وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و ضدعفونی و گندزدایی ترمینال ها، تجهیزات و هواپیماها در این مجموعه را مطابق با استانداردهای ملی و بین المللی صادر کردند و این عملیات به صورت مداوم تحت نظارت ستاد مقابله با کرونا شهر فرودگاهی که با دستور رئیس هیئت مدیره و مدیرعامل این مجموعه و به ریاست ایشان به صورت روزانه تشکیل می شود در حال انجام بوده و مستندات آن نیز به رسانه های کشور ارسال شده است.

ایشان در بخشی از اظهارات خود مدعی شده اند ” تعداد قابل توجه ایرانیانی که به خارج از کشور می‌روند به بیماری کرونا مبتلا هستند” و یکی از علل احتمالی این مساله را ابتلا این افراد در فرودگاه امام (ره) ذکر کرده اند؛ خانم خداکرمی خواسته یا ناخواسته هم سو با مطالب منتشر شده با محوریت خدشه دار کردن اعتماد عمومی نسبت به دولت محترم در رسانه های معاند، علاوه بر نادیده گرفتن اقدامات انجام شده در شهر فرودگاهی امام خمینی (ره) هیچ دلیل علمی و سندی برای این اظهارات خود بیان نکرده اند و این در حالیست که پایگاه مراقبت بهداشت مرزی مستقر در فرودگاه امام (ره) مسافران خروجی را به صورت نفر به نفر از نظر اعلائم ابتلا به بیماری کویید ١٩ کنترل کرده و برای آن ها گواهی سلامتصادر می کند و از خروج افراد مشکوک به ابتلا به این بیماری جلوگیری می نماید و این افراد با در دست داشتن گواهی سلامت امکان عبور از مرز هوایی در فرودگاه های مقصد را دارند، همچنین مسافران ورودی نیز به صورت نفر به نفر از نظر علائم ابتلا به این بیماری پایش شده و اتباع ایرانی مشکوک به ابتلا تحت قرنطینه به مراکز درمانی اعزام می شوند و اتباع خارجی با علائم ابتلا به ویروس کرونا امکان ورود به کشور را ندارند و لازم به ذکر است آزمایش تمامی افرادی که مشکوک به ابتلا به این بیماری بودند، در مراکز بهداشتی و درمانی منفی اعلام شده است.

این عضو شورای شهر تهران بیان داشته اند ” آمار بالای مبتلایان به کرونا که از ایران به کشورهای دیگر سفر کرده‌اند نشان می‌دهد که اگر همه ما آلوده به کرونا نباشیم انتقال این ویروس در فرودگاه امام (ره) بوده است.”؛ به اطلاع ایشان و عموم مردم شریف ایران اسلامی می رساند، از زمان شیوع کرونا ویروس در کشور چین کارکنانی که در پهنه هوانوردی شهر فرودگاهی در حال خدمت رسانی هستند در خصوص نحوه پیشگیری، ابتلا و روش های انتقال این بیماری آموزش های لازم را دیده و سلامت آن ها نیز توسط وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی کنترل می شود، افزون بر این مورد با مشاهده این بیماری در کشور پایش نفر به نفر کارکنان مجموعه شهر فرودگاهی (حتی بخش های اداری و غیر از پهنه هوانوردی) توسط پایگاه اورژانس مستقر در این مجموعه به صورت مداوم انجام می شود.

در خصوص اقدامات انجام شده در جهت مقابله با شیوع بیماری کرونا در شهر فرودگاهی امام خمینی (ره) به استحضار این عضو شورای شهر تهران می رساند، علاوه بر تشکیل ستاد مقابله با این بیماری، برگزاری جلسات آموزشی در جهت پیشگیری از ابتلا به بیماری کویید ١٩ برای کارکنان، صدور مجوز مرخصی برای نیروهایی که بعنوان افراد در معرض خطر شناسایی شدند، تاکنون بیش از ١٩ هزار عدد ماسک، ٧ هزار و ١٠٠ جفت دستکش و ٢۵ هزار عدد لیوان یکبار مصرف در بخش های مختلف شهر فرودگاهی توزیع شده و ٢٢ هزار لیتر مایع ضدعفونی کننده نیز در این مجموعه برای ضدعفونی اماکن، استفاده کارکنان، مسافران و مراجعان مصرف شده است.

در پایان خاطر نشان می شود عملیات ضدعفونی و گندزدایی ساختمان های اداری، ترمینال ها، تجهیزات، سرویس های ایاب و ذهاب و تاکسی های شهر فرودگاهی امام خمینی (ره) با نظارت مستمر پایگاه مراقبت بهداشت مرزی به صورت مداوم انجام می شود و ضدعفونی معابر و محیط این مجموعه نیز توسط نیروی زمینی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با همکاری یگان حفاظت هواپیمایی فرودگاه امام (ره) انجام شده است.

توصیه های مشفقانه ایرلاین پرس:

ایرلاین پرس ضمن تشکر صمیمانه از زحمات کلیه کارکنان و مدیران سطوح مختلف شرکت شهر فرودگاهی امام(ره) و تائید رعایت استانداردها در سطح فعلی خدمات رسانی ، مواردی چند را بعنوان سخنی مشفقانه خدمت مدیران شهر فرودگاهی حضرت امام (ره) ، بیان می دارد :

*** بنظر می رسد که در ارایه جوابیه ها ، نیازی نباشد که قاعده بازی الاکلنگی در پیش گرفته شده و با لحنی تند و سرکوب مابانه، اقدام به ارایه پاسخ (حتی در زمانی که حق با فرودگاه باشد)، گردد. استفاده از عباراتی همانند خواسته یا ناخواسته در جهت تشویش اذهان عمومی گام برداشته ، هیچ دلیل علمی و سندی برای این اظهارات خود بیان نکرده اند و …،  از این گونه هستند. پیشنهاد می کنیم ، با لبخند همراه با منطق هم می شود ، پاسخگوی شدید ترین انتقادات بود. حداقل انتظار می رود که مدیران شهر فرودگاهی حضرت امام (ره) ، این گونه باشند.

 

*** ضمن تائید رعایت چارچوب های استاندارد در کنترل و پیشگیری کرونا ویروس در فرودگاه و شهر فرودگاهی حضرت امام(ایر ساید، ایرلند، ترمینال ، بازرسی ، مسافران ، خدمه  و ….. ) در شرایط حاضر،نبایداقدام به رد و فراموش سازی ضعف روش ها و ابزار مقابله ای در ابتدای کار نمود. تب سنج های  دستی ، کنترل سلیقه ای و غیر فراگیر ، عدم رعایت چارچوب های قرنطینه (مسافر ورودی، مسافر خروجی ، کادر پرواز، ناوگان)، تمرکز روی مسافران ورودی و کم توجهی به مسافران خروجی و …. ، ضعف هایی بودند که وجود داشت و قابل انکار نیست.

 

*** خوشبختانه فرودگاه امام از جمله فرودگاههای چابک کشور بود که بعد از طرح اولیه انتقادات توسط رسانه ها ، بر اساس شرایط و نوع نیازمندی های مقابله با این بیماری، تغییر وضعیت داده و با توسعه و تقویت ابعاد فناورانه ، نیروی انسانی ، رویه ها و روش ها و …، اقدام به انجام وظایف محوله ، بشکلی استاندارد نموده است.

*** صدور گواهی سلامت در این فرودگاه ، بعد از الزامی شدن آن بواسطه درخواست چند کشور خارجی بعنوان پیش شرط ورود شهروند ایرانی به آن کشورها ، صورت گرفته است ، لذا نباید بعنوان عامل تقابل با صحبت های عضو شورای شهر مورد استفاده قرار گیرد( در شرایط حاضر ، صدور این گواهی ، با رعایت استانداردهای خوبی در شهر فرودگاهی انجام می شود و جای تشکر خاص دارد).

*** …..

بر اساس توضیحات فوق ، مجددا درخواست می گردد که در صدور بیانیه، جوابیه و یا هرگونه موضع گیری رسمی نسبت به هرگونه ادعا(درست، نادرست، تا حدی درست)، جنبه ملاطفت ، عدالت ، روشنگری و شفاف سازی و …، بجای تقابل و برائت طلبی ، مدنظر باشد.

منبع: با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از شورا آنلاین

اختصاصی شده توسط ایرلاین پرس


دیدگاه خود را بنویسید
آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو