پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | شهرام آدم نژاد: ایرلاین ها عامل انتقال کرونا نبودند + چطور فهمیدی و ثابت می کنی!!!

تاریخ خبر: // کد خبر: 282732 // // // // // // // خبر مهم


شهرام آدم نژاد: ایرلاین ها عامل انتقال کرونا نبودند + چطور فهمیدی و ثابت می کنی!!!

شهرام آدم نژاد معاون محترم وزیر راه و شهرسازی در حوزه حمل‌ونقل ، بیان داشته است که ایرلاین ها عامل انتقال ویروس کرونا نبوده اند. باید از ایشان پرسید که چگونه این ادعا را ثابت نموده و به چه شیوه ای به این مسئله پی برده اند. این در حالی است که بنظر می رسد با توجه به برخی شواهد پیشین ، این گونه صحبت کردن تبدیل به رویه معمول برای برخی از مدیران صنعت حمل و نقل ، خصوصا صنعت هوانوردی شده است . جای دارد نهادهای نظارتی و قضائی ، ورود موثر به ادعاهای صورت گرفته شده توسط مدیران دولتی داشته باشند.


شهرام آدم نژاد: ایرلاین ها عامل انتقال کرونا نبودند + چطور فهمیدی و ثابت می کنی!!!

به نقل از وزارت راه و شهرسازی، شهرام آدم نژاد با اشاره به اقدامات انجام شده در قبال تسهیل شرایط برای مردم و کاربران حرفه‌ای حمل‌ونقل با توجه به شیوع ویروس کرونا در کشور اظهار داشت: اولین اقدام وزارت راه و شهرسازی به عنوان یکی از ارکان ستاد ملی مدیریت کرونا در کشور، تنظیم پروتکل‌هایی برای ضد عفونی کردن ناوگان حمل‌ونقل عمومی در شقوق مختلف حمل‌ونقل و ایستگاه‌های راه‌آهن، ترمینال‌های فرودگاه‌ها، پایانه‌های بار، مسافر و مرزی همچنین بنادر بود که بنا بر دستور وزیر راه و شهرسازی به عنوان رئیس کمیته حمل‌ونقل ستاد ملی مدیریت ویروس کرونا انجام شد. وی افزود: خوشبختانه مشکلات مربوط به تأمین مواد ضد عفونی کننده برای پاکسازی ناوگان حمل‌ونقل عمومی، ایستگاه‌های راه‌آهن، ترمینال‌های فرودگاه‌ها، پایانه‌های بار، مسافر و مرزی همچنین بنادر با همکاری وزارت صنعت معدن و تجارت رفع شد.

معاون حمل‌ونقل وزیر راه و شهرسازی تصریح کرد: وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، پس از بررسی و انجام آزمایشات تخصصی اعلام کرد که ویروس کرونا با پروازهای متعلق به ایرلاین‌های داخلی به کشور منتقل نشده است.

 

مطالبه گری ایرلاین پرس:

آقای دکتر آدم نژاد به نقل از وزارت بهداشت عنوان نموده اند که این وزارتخانه پس از بررسی و انجام آزمایشات تخصصی اعلام کرد که ویروس کرونا با پروازهای متعلق به ایرلاین‌های داخلی به کشور منتقل نشده است. بر این اساس برخی از سوالات ما می بایست طبق قانون شفافیت اطلاعات ، حداکثر ظرف 10 روز کاری، پاسخ داده شود:

*** مستندات این گزارش کجاست و چرا تاکنون منتشر نشده و یا در خصوص آن به افکار عمومی توضیح داده نشده است؟

*** کدام روش تحقیق علمی در روند تهیه این گزارش استفاده شده که ظرف 30 روز متوجه شده اند که ایرلاین ها در این خصوص مقصر نیستند؟ با عرض صدها معذرت باید گفت که لطفا جک نگوئید.

*** کارگروه بررسی کننده این تحقیق و تیم پژوهشی آن ، کی تشکیل شد که ما بی خبریم!!! وزارتی که برنامه های مدیریت بحران آن دچار ایرادات اساسی و قابل نقد است و با توجه به درگیری ایجاد شده بواسطه مقابله و مبارزه با کرونا ویروس، حجم عظیمی ماموریت انجام نداده دارد، چطور می تواند چنین تیم چابکی را تشکیل دهد؟

*** نکند شما در جلسه ای مشترک، بشکل شفاهی از زبان مدیری مرتبط یا غیر مرتبط در وزارت بهداشت ، چیزی را شنیده اید و شنیده های غیر رسمی و تائید نشده را مبنای فرمایشات قرار داده اید!!! یا شاید دوستان وزارت بهداشت از مگوهای امنیتی و فوق محرمانه خاصی در خصوص شیوه شیوع این ویروس اطلاع دارند که نمی شود عمومی کرد؟ در این صورت شما چرا در این خصوص صحبت کرده اید؟

 

جناب دکتر عزیز ، فعلا تمام انرژی ما باید صرف مقابله با این بلای فراگیر ملی شود و تقابل به مصلحت منافع ملی ، منافع صنعت و حتی منافع فردی نیست. اما از شما تقاضا می شود و انتظار می رود که بعنوان یک فرد تحصیل کرده صاحب تجربه ، از واگویه هر شنیده ای قبل از راست آزمائی و تحقیق قابل اثبات ، پرهیز کنید. همانگونه که ما ، نه ادعای شما را رد می کنیم و نه می پذیریم و حق مردم می دانیم که در خصوص اثبات هر ادعا ، ادله های قابل اثبات درخواست کنند.

 

منبع، با اندکی اضافات و تلخیص، برگرفته از خبرگزاری مهر

اختصاصی شده توسط ایرلاین پرس


دیدگاه خود را بنویسید
آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو