پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | «کرونا» عامل تنش میان ژاپن و کره‌جنوبی

تاریخ خبر: // کد خبر: 282908 // // //


«کرونا» عامل تنش میان ژاپن و کره‌جنوبی

انتشار ویروس کرونا در دو کشور ژاپن و کره‌جنوبی و اعمال محدودیت‌های دو کشور برای شهروندان یکدیگر باعث ایجاد تنش در روابط میان سئول و توکیو شده است.


«کرونا» عامل تنش میان ژاپن و کره‌جنوبی

توکیو روز پنجشنبه اعلام کرد که مسافرانی که از کره‌جنوبی و چین به این کشور سفر می‌کنند در یک تاسیسات به خصوص به مدت 2 هفته در قرنطینه قرار می‌گیرند و مسافران فقط از دو فرودگاه«ناریتا» در توکیو و «کانزای» در اوزاکا می‌توانند وارد این کشور شوند.

دولت کره‌جنوبی نیز امروز اعلام کرد معافیت اخذ روادید برای شهروندان ژاپن را از نیمه شب 9 مارس (19 اسفند) تعلیق خواهد کرد و تمامی روادیدی که پیشتر صادر شده بود لغو می‌گردد.

به علاوه،‌ ژاپن برای تمام خارجی‌هایی که قصد دارند وارد این کشور شوند روند ورودی ویژه‌ای را در نظر گرفته است. توکیو پیشتر نیز اقدامات مشابه متعددی را در قبال کره‌جنوبی در نظر گرفته بود.

دفتر ریاست جمهوری کره‌جنوبی نیز از تصمیم ژاپن در اعمال قرنطینه برای افرادی که از کره جنوبی به این کشور می‌آیند ابراز تاسف کرده و اعلام کرده که سئول نیز اقدامات احتمالی مشابهی را اتخاذ خواهد کرد.

در کره جنوبی تا کنون ابتلای 6 هزار و 593 نفر به ویروس کرونا ثبت شده و از این تعداد 43 نفر جان خود را از دست داده‌اند. همچنین 108 نفر از این تعداد نیز بهبود یافته‌اند.

در ژاپن نیز 1047 نفر به ویروس کرونا مبتلا شده‌اند که 696 نفر آنها مربوط به کشتی تفریحی «دیاموند پرینسس» است که در نزدیکی توکیو در قرنطینه قرار دارد.

تا کنون در 88 کشور جهان ابتلا به ویروس کرونا ثبت شده و کشورهای مختلف تدابیر متفاوتی را برای مقابله با انتشار این ویروس اتخاذ کرده‌اند.

 

منبع : با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از پایگاه خبری مشرق


دیدگاه خود را بنویسید
آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو