پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | تحت هیچ شرایطی اجازه ورود میهمان و گردشگر را به آبادان نمی دهیم

تاریخ خبر: // کد خبر: 283234 // // //


تحت هیچ شرایطی اجازه ورود میهمان و گردشگر را به آبادان نمی دهیم

فرماندار آبادان گفت: تا اطلاع ثانوی تحت هیچ شرایطی اجازه ورود میهمان و گردشگر را به آبادان نمی‌دهیم تا بیماری کرونا در این شهر تحت کنترل قرار گیرد.


تحت هیچ شرایطی اجازه ورود میهمان و گردشگر را به آبادان نمی دهیم

زین‌العابدین موسوی عصر امروز با حضور در گیت‌های ورودی آبادان با اشاره به شیوع ویروس کرونا در کشور و لزوم کنترل آن اظهار کرد: تا اطلاع ثانوی تحت هیچ شرایطی اجازه ورود میهمان و گردشگر به آبادان را نمی‌دهیم. نیروی انتظامی در فرودگاه و بنادر هم باید مستقر شود و اجازه ورود تا اطلاع ثانوی را ندهند.

وی افزود: ما موظف و مأمور به مراقبت از جغرافیای خودمان یعنی فقط آبادان باشیم. هر شهری خود متولی دارد که می‌تواند راجع به مسافران ورودی حوزه استحفاظی اش تصمیم بگیرد.

موسوی عنوان کرد: این موضوع را با فرماندار خرمشهر هم مطرح کردم و مقرر شد از طرف اهواز، خرمشهر هم این کار مشابه انجام شود. ولی در هر حال ما مسیر خرمشهر به آبادان را هم باید کنترل کنیم.

فرماندار آبادان تاکید کرد: ماسک، الکل، ژل و دستکش به اندازه مصرف مردم شهرمان است و فقط برای شهروندانمان تعهد داریم. اگر چنین نیست دانشگاه علوم پزشکی موظف است تأمین کند.

موسوی بار دیگر تاکید کرد: از میهمانان و هموطنان غیر آبادانی تقاضا دارم هرگز تا اطلاع ثانوی نیت ورود به آبادان را نداشته باشند. در آبادان هیچ هتل و مسافرخانه‌ای حق اسکان ندارد. بازارهای ما تعطیل شدند. هتل‌ها و مسافرخانه‌ها هم باید تعطیل شوند. شهرداری در پارک‌ها اجازه نصب چادر ندهد. آموزش و پرورش هیچ مدرسه‌ای را در اختیار هیچ میهمانی قرار ندهد. تمام اماکن خاص راهیان نور تعطیل و هیچ کاروانی اجازه ورود به آبادان را ندارد.

فرماندار آبادان ادامه داد: دانشگاه علوم پزشکی و مرکز بهداشت روزانه اماکن و خیابان‌ها را ضدعفونی کند. از نیروهای بسیجی و جهادی و داوطلبان صرفاً آبادانی انتظار می‌رود در قالب تیم‌های ۵۰ نفره و مجهز به تلمبه کوله پشتی، اماکن را روزانه ضدعفونی کنند. همچنین از مردم آبادان انتظار دارم کمتر در سطح شهر تردد کنند.

وی تصریح کرد: از فرمانده سپاه تقاضا کردم با هماهنگی دانشگاه علوم پزشکی در هر داروخانه آبادانی یکی از برادران با لباس مقدس سبز سپاه را به عنوان ناظر بر توزیع و نرخ مواد مورد نیاز مردم مستقر کند.

موسوی با تشریح وضعیت کنونی آبادان گفت: البته باید عرض کنم اوضاع آبادان تا این لحظه کاملاً عادی است و مردم ما به هیچ وجه نباید نگران باشند اما علاقه‌ای به بدتر شدن اوضاع نداریم. باید مراقب باشیم. این تدابیر صرفاً به خاطر این است که ما بیشتر گرفتار نشویم. اگر همشهریان درست و به موقع همکاری کنند و ما وظایفمان را به ترتیب فوق، صحیح انجام دهیم شهری سالم را تضمین خواهیم کرد.

 

منبع: با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از خبرگزاری مهر


دیدگاه خود را بنویسید
آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو