پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | هواپیمای غول پیکر هند برای خروج اتباع هندی راهی ایران شد

تاریخ خبر: // کد خبر: 283587 // // // خبر مهم


هواپیمای غول پیکر هند برای خروج اتباع هندی راهی ایران شد

منابع خبری هند امروز دوشنبه از راهی شدن هواپیمای غول پیکر سی ۱۷ این کشور به ایران برای انتقال شهروندان هندی خبر می‌دهند.


هواپیمای غول پیکر هند برای خروج اتباع هندی راهی ایران شد

به گزارش روزنامه اکونومیست تایمز، هند امروز دوشنبه هشت بعدازظهر به وقت محلی یک فروند هواپیمای سی ۱۷ ارتش را برای انتقال شهروندان هندی جا مانده به ایران اعزام خواهد کرد.

“هارش وردان” وزیر بهداشت هند پیش از این اعلام کرده بود که دولت در حال تماس با ایران برای خروج زائران و دانشجویان هندی است.

تخمین زده می‌شود یک هزار و ۲۰۰ شهروند هندی که بیشتر آن‌ها دانشجو و زائر هستند در حال حاضر در ایران حضور دارند.

“اس جایشانکار” وزیر امور خارجه هند نیز در حساب تویتری خود نوشت که تلاش‌ها برای بازگشت زائران هندی از شهر قم با هماهنگی و همکاری مقامات ایران در حال انجام است.

وزیر امور خارجه هند تاکید کرد: سفارت هند در ایران با تمام شهروندان هندی از جمله ماهیگیران در ارتباط است و نیازهای آن‌ها را بر طرف می‌کند. معالجه شهروندان هندی در ایران آغاز شده است و بازگشت آن‌ها در راس امور قرار دارد.

پیش از این سفارت ایران در دهلی نو اعلام کرده بود که جمهوری اسلامی ایران با در نظر گرفتن جنبه بشردوستانه و فوریت موضوع آمادگی کامل خود برای برقراری تعدادی پرواز برای تخلیه فوری کلیه اتباع جا مانده از هر دو طرف با در نظر گرفتن کلیه پروتکل‌های بهداشتی را اعلام می‌کند.

تهران همچنین در ارتباط با همکاری با دهلی نو برای انجام آزمایش شهروندان هندی قبل از ترک ایران پاسخ مثبت داده است. بر همین اساس، سفارت ایران صدور روادید برای بازدید شش نفر از متخصصان شورای تحقیقات پزشکی و وزارت بهداشت هند از تهران را تسهیل و تسریع کرده است.

نخستین پرواز ایرانی برای انتقال شهروندان جا مانده هندی به کشورشان، ۷ مارس (۱۷ اسفند) فرودگاه امام خمینی (ره) تهران را به مقصد دهلی نو ترک کرد و در بازگشت، اتباع ایرانی را به میهن خود باز گرداند.

 

منبع : با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از  فرارو


دیدگاه خود را بنویسید
آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو