پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | خسارت سه میلیاردی استرداد بلیت‌های هواپیما

تاریخ خبر: // کد خبر: 285024 // // // // // خبر مهم


خسارت سه میلیاردی استرداد بلیت‌های هواپیما

دبیر انجمن شرکت‌های هواپیمایی گفت: کاهش چشمگیر نقدینگی شرکت‌های هواپیمایی باعث تأخیر در برگشت مبلغ بلیت‌ها شده است.


خسارت سه میلیاردی استرداد بلیت‌های هواپیما

مقصود اسعدی سامانی دبیر انجمن شرکت‌های هواپیمایی ایرانی  با بیان اینکه شرکت‌های هواپیمایی در طی ماه گذشته به علت شیوع ویروس کرونا دچار خسارت‌های بسیار زیادی شده‌اند، افزود: در طی این ایام با خسارت‌های بسیار زیادی در پرواز‌های داخلی و خارجی روبه‌رو شده‌ایم. وی افزود: میزان خسارت‌ها را به وزیر راه و شهرسازی و دولت اعلام کرده‌ایم و البته شرکت‌های هواپیمایی هم در این بخش ایده‌هایی برای جبران خسارت داده‌اند که تمامی آن‌ها در حال بررسی است.

دبیر انجمن شرکت‌های هواپیمایی با اشاره به اینکه به دلیل شیوع ویروس کرونا تمامی کسب و کار‌ها دچار زیان و خسارت‌های فراوانی شده‌اند گفت: بسیاری از کسب و کار‌ها از این موضوع متأثر شده‌اند و صنعت هوایی هم از این بخش مستثنی نبوده و تمامی این موضوعات بعد از برطرف شدن شیوع ویروس کرونا بررسی خواهد شد.

سامانی در پاسخ به این سؤال که آیا ممکن است برای جبران خسارت‌های ناشی از ویروس کرونا شرکت‌های هواپیمایی قیمت بلیت‌های هواپیما را افزایش دهند، گفت: شرکت هواپیمایی ایده‌های خود را برای جبران خسارت ارائه کرده‌اند که تمامی آن‌ها در حال بررسی است.

دبیر انجمن شرکت‌های هواپیمایی با اشاره به اینکه نقدینگی هم اکنون در شرکت‌های هواپیمایی به دلیل کاهش چشمگیر پرواز‌های داخلی و پرواز‌های خارجی وجود ندارد، ادامه داد: با توجه به اینکه در این ایام بسیاری از شرکت‌های هواپیمایی بلیت‌های خود را استرداد کرده‌اند، همین موضوع باعث شده که میزان نقدینگی این شرکت‌ها بسیار کاهش یابد.

سامانی یادآور شد: کاهش پرواز‌ها باعث شده که قیمت بلیت هواپیما‌ها هم به شکل چشمگیری کاهش یابد و این موضوع بر کمبود نقدینگی‌های این شرکت‌ها هم دامن زده است و به همین دلیل بسیاری از شرکت‌ها برای جبران این نقدینگی سعی کرده‌اند مبلغ بلیت مسافران را برای بعد از فروردین ۹۹ به حساب مسافران واریز کنند.

سامانی توضیح داد: بسیاری از شرکت‌های هواپیمایی نقدینگی‌های موجود خود برای تأمین قطعات و تجهیزات و پشتیبانی استفاده کردند بنابراین هم اکنون این شرکت‌ها قادر به پرداخت هزینه‌های دیگر نیستند.

دبیر انجمن شرکت‌های هواپیمایی با اشاره به اینکه به طور قطع شرکت‌های هواپیمایی تمامی پول‌های بلیت را به مسافران باز خواهند گرداند افزود: شرکت‌ها در تلاش هستند که نقدینگی‌هایی برای این موضوع دریافت کنند و البته باید حمایت‌هایی هم از سوی دستگاه‌ها برای جبران خسارت‌ها صورت گیرد، اما تمامی شرکت‌های هواپیمایی تلاش می‌کنند این هزینه‌ها را به مسافران بازگرداند.

سامانی با بیان اینکه مسافران سرمایه‌های شرکت‌های هواپیمایی هستند،گفت: شرکت‌های هواپیمایی‌ قصد ندارند مسافران خود را ناراضی کنند بنابراین این شرکت‌ها سعی دارند تا با افزایش درآمد‌های خود بتوانند بخشی از مبالغ بلیت را بازگردانند.

۳ هزار میلیارد تومان خسارت بابت استرداد بلیت‌ها وارد شده است

او تأکید کرد: در طی این مدت میزان پرواز‌ها به شکل چشمگیری کاهش یافته و نقدینگی‌های بسیار زیادی از شرکت هواپیمایی خارج شده است به طوری که برآوردی که انجام شده است تا پایان پانزدهم فرودین ماه سه هزار میلیارد تومان به شرکت‌های هواپیمایی بابت استرداد بلیت‌ها زیان وارد شده است. دبیر انجمن شرکت‌های هواپیمایی تأکید کرد: مسافران به هیچ عنوان نگران نباشند چرا که مبلغ به صورت کامل و بدون کسر جریمه باز گردانده خواهد شد.

سامانی افزود: هیچ پرواز مسدودی نداریم و برای شهر کیش هم پرواز‌ها به صورت موردی انجام می‌شود، اما تعداد مسافران در برخی از شهر‌ها آنقدر کاهش یافته که باعث شده که پروازی به این شهر‌ها انجام نشود. دبیر انجمن شرکت‌های هواپیمایی بیان کرد: در بسیاری از شهرها از جمله مشهد، رشت و رامسر به دلیل نبود مسافر پروازی انجام نمی‌شود، اما اگر مسافری باشد این پرواز‌ها صورت می‌گیرد. او با اشاره به اینکه هم اکنون تمامی پرواز‌های اروپایی به ویژه برای شرکت هواپیمای ایران ایر برقرار شده است، گفت: هیچ مسافر ایرانی به دلیل وجود کرونا در کشور‌های مختلف وجود ندارد و در صورت درخواست مسافر مجوز‌های لازم برای انجام پرواز‌ به این کشور‌ها انجام خواهد شد.

 

منبع : با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از پول نیوز


دیدگاه خود را بنویسید
برچسب های خبر: ,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,

آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو