پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | ادامه پروازها به ووهان به جز پرواز بازگشت دانشجویان کذب محض است + تموم کنید این بازی ها رو!!!

تاریخ خبر: // کد خبر: 285357 // // // // // // خبر مهم


ادامه پروازها به ووهان به جز پرواز بازگشت دانشجویان کذب محض است + تموم کنید این بازی ها رو!!!

متاسفانه در طی دو هفته اخیر مشاهده می شود که جریانی نسبتا معلوم با اهدافی قابل حدس، قصد ایجاد انحراف در اصل داستان مقصران احتمالی ایجاد آلودگی کشور به ویروس کرونا در بخش هوانوردی را دارند. جریانی که بجای پرداختن به اصل داستان ، حواشی کار را با آب و تاب برجسته نموده و با رویکردی حق به جانب بدان ها، اشاره دارند. برای آخرین بار و بشکلی مشفقانه تذکر می دهیم که در صورت تکرار این رویه ، بعنوان شاکی ورود مستقیم قضایی خواهیم نمود. تقاضامندیم در این مرحله، صرفا تمام نیروها به مدیریت بحران پرداخته و ان شاالله بعد از این داستان، در روند قانونی کاملا عادلانه و کارشناسانه ، مقصریابی های احتمالی صورت پذیرد.


ادامه پروازها به ووهان به جز پرواز بازگشت دانشجویان کذب محض است + تموم کنید این بازی ها رو!!!

رضا جعفر زاده سخنگوی سازمان هواپیمای در خصوص اظهارنظر مطرح شده توسط یکی از بازیگران در برنامه فرمول یک از شبکه یک سیما و انتشار آن در فضای مجازی پیرامون روند پروازها به ووهان چین و نسبت دادن بخش هوایی در انتقال ویروس کرونا به کشور مجدداً توضیحاتی را جهت تنویر افکار عمومی اعلام کرد. وی ، اظهارداشت: اینکه بارها شنیده می‌شود که علی رغم صدور اطلاعیه‌های متعدد در خصوص تعلیق پروازها به چین، پروازهای ماهان به این شهر برقرار بوده است ذکر این نکته ضروری است، که پس از جلسه راهکارهای پیشگیری از شیوع ویروس کرونا و تصمیم در خصوص تعلیق پروازها، عمده ترین تکلیفی که بر عهده سازمان هواپیمایی کشوری گذاشته شده بازگرداندن دانشجویان و هموطنان ایرانی مان از چین و انجام چند پرواز باری آن هم با رعایت کلیه اقدامات پیشگیرانه براساس دستورالعمل و نظارت دقیق بهداشتی بوده و این مهم به شرکت هواپیمایی ماهان واگذار شد.

وی افزود: البته شرکت مذکور نیز بلافاصله پس از ابلاغ اتمام فروش سیستمی، پروازهای برنامه‌ای خود به چین را قطع و برای بازگرداندن دانشجویان از ووهان (یک پرواز) و سایر ایرانیان مقیم این کشور، پروازهایی را برنامه ریزی کرد. همچنین پروازهای بعدی نیز باری و در راستای کمک‌های انسان دوستانه، انتقال کمک‌ها و اقلام بهداشتی به ایران انجام شده که براساس مقررات صورت گرفته است.

جعفرزاده تصریح کرد: علی رغم توضیحات مکرر و اذعان صریح مسئولان ذیربط همچنان شاهدیم که در تعبیر و تفسیرها و در بعضی فضاهای رسانه‌ای اهمیت بازگرداندن دانشجویان و اتباع ایرانی و نگرانی خانواده‌های ایشان به کلی نادیده گرفته می‌شود و شرکت هواپیمایی ماهان همچنان تحت اتهام از برقراری پروازها به منظور بازگرداندن اتباع ایرانی به کشور و انجام وظایف محوله قرار می‌گیرد به طور حتم این گونه اظهارنظرها نه تحقیقی و نه دلسوزانه است بلکه خلاف واقع است.

 

ایرلاین پرس : سازمان هواپیمایی کشوری پاسخ دهد وگرنه، به زودی مطالبه گری حقوقی صورت خواهد گرفت :

 

از جناب مهندس اسلامی وزیر معظم  وزارت راه و شهرسازی گرفته تا آقای آدم نژاد، از  آقای عابدزاده سازمان هواپیمایی کشوری گرفته تا جناب جعفرزاده سخنگو و همچنین اخیرا، معاون محترم سازمان هواپیمایی کشوری و …. ، گویا قصد دارند با ایجاد انحراف در اصل ماجرای شیوع بیماری، اقدام به تطهیر خود کنند. تطهیری که بعید می دانیم با آب زمزم هم انجام پذیر باشد . آقایان عزیز و مدیران گرامی، توصیه دوستانه می کنیم ، احتمالا بجای کتمان حقیقت ، انکار ، دروغ و یا سیاسی کردن مشکل ایجاد شده ، اقدام به آسیب شناسی کار نموده و سپس رویه های اصلاحی را برای تکرار نشدن این نوع فجایا، اجرایی نمایند . لطفا به سوالات مان ، به دقت پاسخ دهید :

*** تمرکز بحث ما بر پرواز دانشجویان نیست . چرا به روش های مختلف سعی می کنید که داستان فاجعه بار ورود کرونا به کشور را به این سمت بکشانید ؟ سوال ما این است که با وجود تذکرهای عدیده و حتی در اواخر ماجرا، تهدید وزارت بهداشت به اقدامات مستقل منجر به قطع پروازها به چین، این پروازها قطع نشد؟ جالب آن است که سخنگوی سازمان هواپیمایی در آن دوران یا بیان می کردند که دستورالعمل خاصی به ما ابلاغ نشده و یا می گفتند که طبق دستورالعمل های وزارت بهداشت اقدامات لازم را انجام می دهند.

 

*** چرا سازمان هواپیمایی کشوری فاقد بخش مدیریت بحران چابک و هوشمند برای رصد مستمر تغییرات ، رویدادها و مخاطرات منطقه ای و جهانی و چاره اندیشی (از طیفی از هشدار تا مقابله) برای شرایط خاص کشور است؟ داستان بشکل زشتی شباهت به بسته نشدن آسمان کشور در شرایط منجر به سقوط هواپیمای اوکراینی و رفع مسئولیت سازمان هواپیمایی کشوری در خصوص عدم دریافت هشدار دارد؟ آیا کسی نیست که بپرسد وظیفه پیشنگری و مداخله گری فعال سازمان هواپیمایی کشوری چه می شود و چه جایگاهی دارد؟ آیا فکر می کنید که وظیفه سازمان شما فقط طیاره پرانی است!!! دست بردارید از این حجم حاشیه روی ها.

 

***سوال دیگر ما بحث عدم آمادگی شرکت فرودگاهها در مقابله فعال با این چالش و رفع مسئولیت کردن با یک تب سنج در روزهای اول می باشد. همین موارد در پروازهای خروجی ما(خصوصا پروازهای خارجی)، با اهمال بیشتری انجام می شد. چه پاسخی به این سطح از کم آگهی ها و انفعال می تواند وجود داشته باشد(شرایط فعلی فرودگاهها نسبتا مناسب است)؟

 

*** همین سوالات را می توان در خصوص شیوه گندزدایی(ضد عفونی کردن) و حتی نوع موارد بکار رفته و غلظت آن ، دوره های تکرار ضد عفونی کردن ، انطباق مدیریت پرواز به سطح آلودگی مناطق ، تعداد پروازهای ورودی و خروجی برای انتقال شهروندان خارجی و بازگرداندن ایرانیان خارج از کشور، شیوه قرنطینه کردن کادر پروازی، شیوه رعایت چارچوب های استاندارد توسط مسافران در پروازها و مواردی همانند نیز پرسید(کافی است چند کلیپ از فرآیند ضدعفونی کردن ناوگان از چند ایرلاین نمایش دهیم تا کارشناسان بی طرف، قضاوت کنند).

 

برای آخرین بار تذکر  مشفقانه می دهیم که از ایجاد انحراف در اصل داستان بشدت پرهیز کنید. در شرایط حاضر هیچ گله مندی خاصی مطرح نبوده و تمامی توان ما باید صرف مقابله با بحران شود. اما بعد از اتمام این بحران ، مسلما بشکل فعال وارد داستان و سپردن مقصران احتمالی بدست قانون خواهیم شد.

 

صرفا جهت اطلاع : کل اخبار مرتبط با چالش کرونا در بخش هوانوردی را می توانید بشکل روزآمد و با نظرداشت به تقدم و تاخرات زمانی ( اینجا – از 650 خبر ، صرفا می توانید حدود 100 خبر را ملاحظه کنید) پیگیری کنید. سعی شده است ، خبری جا نماند .همانگونه که ملاحظه می شود ، اسناد معتبری برای  پیگیری دستگاهها و نهادهای نظارتی ، امنیتی و قضایی کشور ، فراهم شده است ، لذا لایه کشی و ایجاد انحراف در افکار عمومی ، کتمان حقیقت، ورود غلو و دروغ، سیاسی کردن داستان و ….. ، ره بجائی نخواهد برد. برای منافع ملی و ارزش های انقلابی، تا آخر داستان خواهیم رفت. با همدیگر امتحان می کنیم .

 

منبع : با اندکی اضافات و تلخیص ، برگرفته از خبرگزاری مهر

اختصاصی شده توسط ایرلاین پرس


دیدگاه خود را بنویسید
آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو