پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | اولویت وزارت دفاع در سال ۹۹ دستیابی به فناوری‌های پیشرفته است

تاریخ خبر: // کد خبر: 285556 // // // //


اولویت وزارت دفاع در سال ۹۹ دستیابی به فناوری‌های پیشرفته است

وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح گفت: رویکرد وزارت دفاع در سال جدید،دستیابی به فناوری‌های پیشرفته و نوظهور براساس تهدیدات آینده خواهد بود.


اولویت وزارت دفاع در سال ۹۹ دستیابی به فناوری‌های پیشرفته است

امیر حاتمی وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح در نشست راهبردی وزارت دفاع با اشاره به برخی حوادث و رخدادهای سال ۹۸ از جمله شهادت سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی، تشییع با شکوه ملت ایران از شهدای محور مقاومت، پاسخ کوبنده و سیلی سپاه پاسداران در پاسخ به جنایت امریکایی‌ها، حوادث آبان ماه و در نهایت شیوع ویروس کرونا در کشور، گفت: ملت بزرگ ایران اسلامی با سپری نمودن این آزمون‌ها و وقایع نشان داد که همواره پیرو آرمان‌های متعالی شهدا و انقلاب اسلامی بوده و خواهد بود.

وی با بیان اینکه آمریکا و نظام سلطه همواره درصدد از بین بردن قدرت بازدارندگی ایران است، افزود: آمریکا با فشار حداکثری بر اقتصاد و معیشت مردم قصد برانگیختن آنان علیه نظام را داشت که در این توطئه نیز با شکست مواجه گردید.

وزیر دفاع تاکید کرد: مردم با حضور غیر قابل تصور خود در تشییع پیکر پاک سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی و شهدای محور مقاومت در حمایت از سردار دل‌ها و جدا شدن از صف اغتشاشگران در حوادث آبان ماه و نیز حضور با شکوه در راهپیمایی ۲۲ بهمن، توطئه‌های آمریکا و رژیم صهیونیستی را نقش بر آب کردند و آنان را به عقب راندند.

امیر حاتمی هدف آمریکا از ترور شهید سلیمانی را احیا حضور خود در منطقه و کاهش قدرت نفوذ و بازدارندگی جمهوری اسلامی ایران عنوان کرد و افزود: حضور مردم در صحنه و پاسخ موشکی سپاه پاسداران، هیمنه پوشالی آمریکا و نظام استکبار را از بین برد و در ادامه میزان قدرت دفاعی و اقتدار ایران را بیش از پیش برای جهانیان به اثبات رسانید.

وی گفت: این روزها در آوردگاه دیگری در حال دست و پنجه نرم کردن و مبارزه با شیوع بیماری کرونا در کشور و جهان هستیم که اظهار نظرهای اخیر مسئولان کشور چین و نسبت دادن موضوع به آمریکا بر ابعاد و پیچیدگی‌های آن افزوده است.

وزیر دفاع با قدردانی و تشکر از جامعه پزشکی، کادر درمانی، پرستاری و همه سربازان خط مقدم جبهه سلامت کشور، بهترین کمک به این قشر شریف و حفظ سلامت مردم عزیز کشورمان را قطع زنجیره انتقال ویروس کرونا توصیف کرد و افزود: تمام هدف دشمنان در شرایط کنونی قطع منابع و توقف چرخ‌های تولید کشور است و کسانی که بر خلاف میل دشمن رفتار و عمل می‌کنند و بر رونق تولید می‌افزایند اجر مجاهد و مبارز در راه خدا برای آنها ثبت و ضبط می‌شود.

امیر حاتمی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به فعالیت‌های وزارت دفاع در سال ۹۸ عملکرد همه بخش‌های وزارت دفاع را مطلوب عنوان و تاکید کرد: خدا را شاکریم که فرمانده معظم کل قوا حضرت امام خامنه ای (مدظله العالی)، دولت و مجلس شورای اسلامی نیز در جلسات مختلف نسبت به اقدامات و مأموریت‌های انجام شده وزارت دفاع اظهار رضایت نمودند.

وی با بیان اینکه در سال پیش رو نقش فعالانه بیشتری در کشور خواهیم داشت گفت: رویکرد وزارت دفاع در سال جدید تجمیع نیازهای نیروهای مسلح و کشور و دستیابی به فناوری‌های پیشرفته و نوظهور براساس تهدیدات آینده خواهد بود.

وزیر دفاع با بیان اینکه وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح با توجه به ظرفیت‌های دانشمندان و متخصصان خود همواره درصدد دستیابی به فناوری‌های برتر و نوین است، افزود: ما بایستی با دستیابی مداوم به فناوری‌های نوظهور، نیروهای مسلح را در حوزه آفندی و پدافندی به سطح بالاتر و پیشرفته‌تری سوق دهیم و با اقدامات تکنیکی خود، قدرت آنها را در اجرای تاکتیک‌های لازم و متنوع ارتقا بخشیم.

امیر حاتمی در ادامه به حوزه حساس امنیت و حفاظت اطلاعات در وزارت دفاع اشاره و تصریح کرد: دشمنان نظام همواره در حوزه دستیابی به اطلاعات نظامی و انتظامی هزینه چند برابری می‌کنند و موضوع اشراف اطلاعاتی برای آنها از اهمیت دوچندان برخوردار است، لذا موکداً می گویم که تمامی عناصر وزارت دفاع اعم از مدیران و کارکنان به تنهایی در این زمینه مسئولیت دارند.

وی مهم‌ترین اقدام در برابر تهدید اطلاعاتی و نفوذ دشمن را افزایش ایمان و تقویت معنویت و باورهای دینی و الهی عنوان کرد و افزود: نقش سازمان عقیدتی سیاسی وزارت دفاع با توجه به هجمه همه جانبه دشمنان در جنگ نرم بسیار خطیر، حساس و مؤثر است و انتظار می‌رود این موضوع با اهتمام مضاعف و جدیت هرچه تمام تر در بدنه صنعت دفاعی جاری و ساری شود.

وزیر دفاع در پایان به تأکیدات رهبر معظم انقلاب و دولت تدبیر و امید مبنی بر کمک وزارت دفاع به بدنه کشور اشاره کرد و گفت: با استفاده از سرریز دانش دفاعی در سال ۹۸ با ورود به حوزه خودرو، نفت، هواپیمایی و … اقدامات گسترده‌ای را به عنوان یک الگو برای کمک به اقتصاد کشور به انجام رسانیده و آماده‌ایم در سال جدید نیز بنا به درخواست بخش‌های مختلف، ظرفیت و توانمندی بخش دفاع را در اختیار دستگاه‌ها، نهادها و بخش‌های صنعتی کشور قرار دهیم و در کنار آنها باشیم.

 

منبع: با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از خبرگزاری مهر


دیدگاه خود را بنویسید
آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو