پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | اخراج مسافران ایرانی از فرودگاه فرانفکورت + فیلم

تاریخ خبر: // کد خبر: 285870 // // //


اخراج مسافران ایرانی از فرودگاه فرانفکورت + فیلم

چند شهروند ایرانی که با پرواز قطرایرلاین به فرودگاه فرانفکورت آلمان رسیده بودند توسط پلیس این کشور به دوحه قطر بازگردانده شدند.


اخراج مسافران ایرانی از فرودگاه فرانفکورت + فیلم

چند شهروند ایرانی که با پرواز قطرایرلاین به فرودگاه فرانفکورت آلمان رسیده بودند توسط پلیس این کشور به دوحه قطر بازگردانده شدند. کشورهای اروپایی مرزهای خود را به مدت ۳۰ روز بسته‌اند. این تصمیم به تازگی اتخاذ شده و شهروندان ایرانی گرفتار در این فرودگاه می‌گویند که از این تصمیم دولت آلمان بی‌اطلاع بوده‌اند.

شیوع ویروس کرونا در جهان موجب شده تا اتحادیه اروپا تصمیم بگیرد به مدت یک ماه مرزهایش را ببندد.

از مسافران ایرانی که با پرواز قطری به فرودگاه فرانکفورت رسیده بودند خواسته شد تا برگه‌ای را امضا کنند.

یکی از مسافران این پرواز که ویدئویی را ارسال کرده شرح وضعیت را اینطور توضیح داده است: «در هواپیما بودیم و به اینترنت هم دسترسی نداشتیم و گویا خانم مرکل صحبت کردند که شهروندان عضو اتحادیه اروپا می‌توانند وارد خاک آلمان شوند اما دیگر شهروندان حق ورود به آلمان را ندارند.»

«به ما گفتند برگه‌ای را امضا کنید و من امضا نکردم»
او همچنین گفت: «ما به فرودگاه آمدیم و تا اینجا محترمانه برخورد کردند. بعد از دو سه ساعت یکسری برگه به ما دادند و گفتند امضا کنید. من هم از امضای این برگه‌ها امتناع کردم و گفتم محتویات آن را نمی‌دانم. آنها گفتند حق خواندن متن برگه را ندارید. من امضا نکردم و تهدید کردند.»

این شهروند ایرانی در توضیح وضعیت برخورد پلیس فرودگاه فرانکفورت با برخی شهروندان چنین گفت: «مردم را هل دادند، ما حدود ۷ نفر ایرانی بودیم که از پرواز پیاده شدیم. البته ملیت‌های دیگر را هم بر می‌گرداندند. آقای مسنی همراه ما بود که آسم داشت. با او هم برخورد درستی نداشتند. من شروع کردم از رفتار آنها با افراد فیلمبرداری کنم که تهدید کردند که این فیلم‌ها برای تو بد تمام می‌شود و دیگر اجازه نمی‌دهیم اینجا بیایی. من هم به آنها گفتم فیلمبردار بودم و هیچوقت دوربینم را خاموش نمی‌کنم.»

بلیت ۳۳ میلیون تومانی
این مسافر همچنین خبر داد که برای تهیه بلیت تهران – دوحه – فرانکفورت ۳۳ میلیون تومان هزینه کرده است. پلیس فرودگاه از آنها خواسته بلیت بازگشت به دوحه قطر را نیز با هزینه شخصی‌شان تهیه کنند.

او از برخورد پلیس متعجب شده و می‌افزاید: «ما که از قوانین جدید اینجا اطلاع نداشتیم. این چه طرز برخورد بود؟ بر اساس چه قانونی با مسافری که پشت در یک کشور رسیده و ویزا در دست دارد اینطور برخورد می‌کنند؟ با ما اینطور رفتار می‌کنند با مهاجران در مرز مانده چطور رفتار خواهند کرد؟»

 

منبع: با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از خبرفوری / فردا نیوز


دیدگاه خود را بنویسید
آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو