پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | مقایسه جنگنده‌های روسی با مدل‌های جدید هواپیماهای آمریکایی

تاریخ خبر: // کد خبر: 286248 // // //


مقایسه جنگنده‌های روسی با مدل‌های جدید هواپیماهای آمریکایی

​کارشناسان نشریه Military Watch به این نتیجه رسیده اند که جنگنده روسی نسل 4 ++ سوخو ـ 35 برتر از جنگنده آمریکایی F-15EX است.


مقایسه جنگنده‌های روسی با مدل‌های جدید هواپیماهای آمریکایی

هر دو جنگنده سوخو ـ 35 و F-15EX – در مناقصه نیروی هوایی هند برای خرید هواپیماهای جنگی شرکت می کنند. نویسندگان مقاله بر این باورند که این هواپیماها شانس پیروزی در مناقصه را دارا هستند اما هواپیمای روسی به دلیل داشتن تعدادی از مزایا نسبت به رقیب آمریکایی ،  قابل توجه بیشتر است.

به گفته کارشناسان ، علی رغم اینکه F-15EX با داشتن سرعت 2.5 برابر سرعت صوت، سرعت بالاتری نسبت به سوخو ـ 35 (2.25 برابر سرعت صوت) دارد ، هواپیماهای روسی به رادار قدرتمند تر Irbis-E مجهز شده اند.

علاوه بر این ،  سوخو ـ 35 به سلاح های مدرن تری مجهز شده است که امکان ردیابی حداکثر 30 و اصابت به 8 هدف هوایی را می دهد. همچنین جنگنده آمریکایی بر خلاف حریف روسی ، نمی تواند به  داشتن موشک هایپرسونیک در زرادخانه خود افتخار کند.

جنگنده سوخوـ 35 برای به دست آوردن و حفظ برتری هوایی، پشتیبانی هوایی از سربازان در درگیری های دارای هر مقیاسی و محاصره منطقه جنگی ساخته شده است. این هواپیمای مدرن قادر به استفاده از تمامی سلاح های تاکتیکی مدرن و پیشرفته از جمله موشک های “هوا به هوا” و همچنین “هوا به سطح” است.

F-15EX – آخرین مدل جنگنده دو سرنشینی آمریکایی  F-15E Strike Eagleاست . این هواپیما به 22 موشک هوا به هوا مسلح  بوده و دارای وسایل مدرن اویونیک و رادار AESA است. در ژانویه سال 2020 ، نیروی هوایی ایالات متحده خرید اولین جنگنده های  F-15EX را آغاز کرد.

 

منبع : با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از خبرگزاری ایلنا


دیدگاه خود را بنویسید
آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو