پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | اعزام بالگرد به مناطق سیل زده بوشهر

تاریخ خبر: // کد خبر: 287423 // // //


اعزام بالگرد به مناطق سیل زده بوشهر

در پی بارندگی روز گذشته، سوم فروردین ماه ۹۹ و خراب شدن مسیل ها، و همچنین انسداد جاده های جنوب استان تعدادی از اهالی روستای برکه چوپان در مسیر رودخانه گرفتار شدند. به دلیل ناهموار بودن مسیر و طغیان رودخانه در برخی از مناطق بوشهر و عدم دسترسی زمینی به سیل زدگان، صبح امروز تیم‌های نجات از سیلاب شهرستان کنگان و تیم واکنش سریع بوشهر با یک فروند بالگرد به منطقه اعزام شدند.


اعزام بالگرد به مناطق سیل زده بوشهر

در پی بارندگی روز گذشته، سوم فروردین ماه ۹۹ و خراب شدن مسیل ها، و همچنین انسداد جاده های جنوب استان تعدادی از اهالی روستای برکه چوپان در مسیر رودخانه گرفتار شدند.

به دلیل بسته شدن راه های مسیر ارتباطی عسلویه – کنگان و ریزش بخشی از کوه در مناطق روستایی یکی از روستاهای شهر کنگان به نام برکه چوپان در اثر تخریب جاده ۱۵ نفر در محل مسیر رودخانه گرفتار شدند.

تیم امداد و نجات سیلاب از شهرستان کنگان به منطقه مورد نظر اعزام شد اما با توجه به ناهموار بودن مسیر و طغیان رودخانه و عدم دسترسی، امکان نجات آنها وجود نداشت.

لذا بنا به تقاضای مسئولین، مقامات محلی و مدیریت بحران استان ساعت ۸ صبح امروز ۴ فروردین ۹۹ درخواست نجات آنها توسط بالگرد صورت گرفت که فورا با هماهنگی لازم با سازمان امداد و نجات این امر محقق شد.

حامد سجادی معاون عملیات سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر با اشاره به وضعیت امدادرسانی در مناطق متأثر از سیل و آبگرفتگی کشور گفت: ۱۳ استان‌ کشور از جمله آذربایجان شرقی، بوشهر، چهارمحال و بختیاری، خراسان جنوبی، سمنان، سیستان و بلوچستان، فارس، قزوین، قم، کرمان، کهگیلویه و بویراحمد، مرکزی و هرمزگان از تاریخ ۳ فروردین تا صبح امروز (۴ فروردین) متأثر از سیل و آبگرفتگی بودند.

وی افزود: تاکنون به ۵٢٠ نفر خدمات امدادی ارائه شد و ۷۳ نفر نیز اسکان اضطرای دریافت کردند، همچنین ۱۵ نفر به مناطق امن منتقل شدند.

وی با اشاره به توزیع اقلام مورد نیاز در میان مردم مناطق حادثه دیده بیان کرد: ١۶ دستگاه چادر، ٢١۵ تخته پتو، ١١۶ تخته موکت و ١۶٧کیلوگرم نایلون در میان مردم سیل زده توزیع شد.

سجادی ادامه داد: به دلیل ناهموار بودن مسیر و طغیان رودخانه در برخی از مناطق بوشهر و عدم دسترسی زمینی به سیل زدگان، صبح امروز تیم‌های نجات از سیلاب شهرستان کنگان و تیم واکنش سریع بوشهر با یک فروند بالگرد به منطقه اعزام شدند.

معاون عملیات سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر گفت: بارندگی‌های روز گذشته (سوم فروردین ماه) منجر به خراب شدن مسیل‌ها و تخریب و مسدود شدن جاده‌های جنوب استان شده است، همچنین به علت ریزش کوه مسیر عسلویه – کنگان مسدود شده است و عملیات امدادرسانی در بوشهر همچنان ادامه دارد.

گرفتار شدن ۱۵ نفر از اهالی روستای برکه چوپان در مسیر رودخانه

منبع: با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از باشگاه خبرنگاران / ایسنا


دیدگاه خود را بنویسید
آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو