پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | مرحوم «لران» در سه سال گذشته، هیچ پروازی با ماهان و سایر شرکت‌های هواپیمایی نداشت

تاریخ خبر: // کد خبر: 288412 // // // // //


مرحوم «لران» در سه سال گذشته، هیچ پروازی با ماهان و سایر شرکت‌های هواپیمایی نداشت

مرحوم لران از خلبانان مجرب کشور بوده که در سال 95 به سن بازنشستگی رسیده‌ بود از این رو بنا بر مقررات، مرحوم لران از سال 95 هیچ پروازی نه با شرکت ماهان و نه سایر شرکت‌های هواپیمایی نداشته است. ‌


مرحوم «لران» در سه سال گذشته، هیچ پروازی با ماهان و سایر شرکت‌های هواپیمایی نداشت

تبعات و پیامدهای وسیع انتشار ویروس کرونا در ابعاد جهانی و بین المللی هر چند غیر قابل انکار است اما در این شرایط که عمده کشورها با این بحران مواجه هستند برخی از جریان‌ها و رسانه‌های خارجی به دنبال سیاه نمایی از وضعیت درگیری ایران با بحران هستند به طوری که حجم انتشار اخبار نادرست و شایعات در این رسانه‌ها بسیار قابل توجه بوده است.

نمونه‌ای از انتشار این اخبار نادرست و غیرواقعی در رسانه‌های خارجی که به سرعت در شبکه‌ها اجتماعی منتشر شد، خبر مربوط به درگذشت کاپیتان «اصغر لران» بود. برخی از رسانه‌ها با انتشار این خبر سعی در ربط دادن درگذشت مرحوم لران به پروازهای چین داشتند که این موضوع دست‌مایه‌ای شد تا برخی از افراد در خارج از کشور از آن برای مقصر جلوه دادن کشور ایران در اپیدمی این ویروس در سطح جهان استفاده کنند!

حال اینکه به گفته رضا جعفرزاده،  سخنگوی سازمان هواپیمایی مرحوم لران در دوران بازنشستگی بوده و در این مدت هیچ پروازی را انجام نداده‌است.

جعفرزاده درباره فوت مرحوم لران گفت: مرحوم لران از خلبانان مجرب کشور بوده که  در سال 95 به سن بازنشستگی رسیده‌ بود و طبق مقررات هوانوردی خلبان‌هایی که به سن 65 سالگی می‌رسند نباید فعالیتی در حوزه خلبانی و هدایت هواپیما داشته باشند.

وی افزود: از این رو بنا بر مقررات مرحوم لران از سال 95 هیچ پروازی نه با شرکت ماهان و نه سایر شرکت‌های هواپیمایی نداشته است.    ‌

سخنگوی سازمان هواپیمایی تاکید کرد: از مردم می‌خواهیم هر خبر بدون پشتوانه و منبع موثق را باور نکنند از انتشار آن در فضای مجازی بپرهیزند چراکه در این شرایط نباید همسو با برخی از رسانه‌ها و جریان‌های خارجی به ایجاد شبهه و نگرانی در کشور دامن زد.

منبع : با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از خبرگزاری ایلنا


دیدگاه خود را بنویسید
آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو