پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | ایرلاین‌ها حمایت نشوند، اروپا نابود خواهد شد!

تاریخ خبر: // کد خبر: 288541 // // // // //


ایرلاین‌ها حمایت نشوند، اروپا نابود خواهد شد!

ازه‌ترین برآوردهای منتشره از سوی سازمان بین المللی حمل و نقل هوایی یاتا حاکی است که دولت‌های اروپایی درصورت عدم حمایت و ارائه کمک‌های مالی به ایرلاین‌های این منطقه، ۳۷۸ میلیارد دلار از تولید ناخالص داخلی خود و ۵.۶ میلیون شغل را از دست خواهند داد.


ایرلاین‌ها حمایت نشوند، اروپا نابود خواهد شد!

تازه‌ترین برآوردهای منتشره از سوی سازمان بین المللی حمل و نقل هوایی یاتا حاکی است که دولت‌های اروپایی درصورت عدم حمایت و ارائه کمک‌های مالی به ایرلاین‌های این منطقه، ۳۷۸ میلیارد دلار از تولید ناخالص داخلی خود و ۵.۶ میلیون شغل را از دست خواهند داد.

به گزارش ایسنا، براساس گزارش جدیدی که از سوی سازمان بین المللی حمل و نقل هوایی یاتا (IATA) منتشر شده است، دولت کشورهای اتحادیه اروپا در صورتی که به منظور جلوگیری از ورشکستگی و فروپاشی شرکت‌های هواپیمایی اروپایی دست به ارائه کمک و تسهیلات مالی نزنند، بالغ بر ۳۷۸ میلیارد دلار از تولید ناخالص داخلی خود را از دست خواهند داد و ۵.۶ میلیون شغل مرتبط با صنعت هوانوردی و ایرلاینهای فعال در این منطقه نیز به تبع آن از بین خواهد رفت.

بر اساس گزارشی که در وب سایت simpleflying آمده است، پیش‌تر نیز شرکت هواپیمایی لوفت‌هانزا در آلمان اعلام کرده بود در صورتی که کمک و مساعده دولت ها در کار نباشد، صنعت هوانوردی و ایرلاین‌ها تحت تاثیر شروع گسترده ویروس کرونا و افت شدید تقاضای سفرهای هوایی نمیتواند دوام بیاورد و به حیات خود ادامه دهد و همچون شرکت هواپیمایی ‌FlyBe بریتانیا به مرحله فروپاشی خواهند رسید.

همزمان با شیوع گسترده و همهگیری ویروس کرونا در کشورهای مختلف جهان، بسیاری از ایرلاینها به منظور جلوگیری از انتشار بیشتر این ویروس و همچنین حفظ سلامت و بهداشت جامعه پروازهای خود به مناطق گسترده‌ای از جهان را که هم اکنون به شدت با کرونا درگیرند را تا اطلاع ثانوی لغو کرده و به حالت تعلیق درآورده اند.

همین لغو پروازها موجب شده که شرکت‌های هواپیمایی ضرر و زیانهای مالی گستردهای را متحمل شوند و آن دسته از ایرلاین‌هایی که پیش از این نیز از زیرساختهای قوی و مستحکمی برخوردار نبوده و با بحرانهای مالی دست و پنجه نرم می کردند، به شدت در معرض خطر فروپاشی و ورشکستگی کامل قرار بگیرند. از طرف دیگر بسیاری از خطوط هوایی پرتردد و درآمدزای ایرلاینهای فعال نیز به حالت غیرفعال تغییر حالت داده است.

بسیاری از هواپیماها نیز هم اکنون در فرودگاههای بزرگ و پرتردد جهان که در حال حاضر تحت تاثیر شیوع کرونا، بسته شدن مرزهای هوایی کشورهای مختلف و لغو پروازهای داخلی و خارجی به تعطیلی کشیده شده است به مدت نامعلومی زمین گیر شده اند.

 

منبع: با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از ایسنا


دیدگاه خود را بنویسید
آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو