پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | ایجاد سفر‌های فضایی ویرجین گلکتیک برای مقابله با ورشکستگی

تاریخ خبر: // کد خبر: 288581 // // //


ایجاد سفر‌های فضایی ویرجین گلکتیک برای مقابله با ورشکستگی

شرکت خدمات مسافرتی فضایی گلکتیک برای حفظ شغل خود تلاش دارد تا مسافران زیادی را به سفر‌های فضایی ببرد.


ایجاد سفر‌های فضایی ویرجین گلکتیک برای مقابله با ورشکستگی

شرکت ویرجین گلکتیک اخیرا اعلام کرده که علاقه‌مندان به سفر‌های فضایی می‌توانند، در ازای پرداخت مبلغ مشخصی با این شرکت در سفر‌های فضای همراه شوند. این شرکت اعلام کرده است که طی برنامه کوچکی که در آینده دارند، مشتریان تایید شده را در بخش رزرو برای مشارکت در برنامه نام نویسی می‌کنند. سفر مذکور قرار است در تاریه ۲۶ فوریه ساعت ۳ صبح صورت گیرد. مسافرینی که برای انجام این سفر جدیت دارند می‌توانند با پیش پرداخت مبلغ ۱۰۰۰ دلار، قابل استرداد در صورت وجود هرگونه مشکلی، برای گردش به دور جو زمین ثبت نام کنند. گفتنی است که بلیط‌های این سفر در حال حاضر در دسترس نیست و افراد باید در انتظار این بلیط‌ها بمانند.

مشکلات شرکت ویرجین گلکتیک

شرکت گلکتیک اعلام نکرده است که چه زمان این بلیط‌ها در دسترس قرار خواهند گرفت و یا آن‌ها در زمان وجود چه قیمتی خواهند داشت. با این حال مدیر عامل شرکت مذکور اعلام کرده که قیمت‌های نهایی ممکن است برای مشتریان تازه وارد تا ۲۵۰ هزار دلار نیز برسد. گفتنی است که این شرکت همواره راه طولانی برای ارائه خدمات به مشتریان روزانه دارد. بر طبق گفته‌های منابع خبری بلیط‌های مذکور قرار است تا در اواخر سال جاری در دسترس مشتریان قرار گیرد. هنوز مشخص نیست که چرا مسئولا این شرکت اهداف جدید خود را با عنوان برنامه‌ای کوچک معرفی کرده‌اند. اما شاید بتوان این مسئله را با توجه به سوابق مالی شرکت شناسایی کرد.

ایجاد سفرهای فضایی ویرجین گلکتیک برای مقابله با ورشکستگی

شرکت گلکتیک اولین درآمد مردمی خود را همزمان با معرفی برنامه‌های خود با منابع خبری به نمایش گذاشت. نتیجه این مدارک نشان دهنده آن بود که شرکت مبلغی معادل ۷۲.۸ میلیون دلار ضرر را در فصل آخر ۲۰۱۹ به خود دیده است. این مبلغ بسیار بیشتر از ۴۵.۷ میلیون دلاری است که شرکت گلکتیک در سال ۲۰۱۸ از دست داده بود. با توجه به تاخیرات و مشکلات متوالی این شرکت، انتظار می‌رود گلکتیک تا مدتی به از دست دادن مبالغ بالا ادامه دهد. به نظر می‌آید که شرکت دیگر سرمایه زیادی برای دوام آوردن در این مسیر ندارد، اما اگر گلکتیک موفق به کسب درآمد از سوی پرداخت مربوط به بلیط‌ها شود، ممکن است آن‌ها بتوانند باری دیگر کار خود را حفظ کنند.

 

منبع: با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از باشگاه خبرنگاران


دیدگاه خود را بنویسید
آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو