پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | برکناری وزیر حمل و نقل ترکیه به دلیل کرونا + آقای اسلامی برای سازمان هواپیمایی چه خواهد کرد!!!

تاریخ خبر: // کد خبر: 289031 // ٬ // // // // خبر مهم


برکناری وزیر حمل و نقل ترکیه به دلیل کرونا + آقای اسلامی برای سازمان هواپیمایی چه خواهد کرد!!!

رئیس‌جمهور ترکیه، وزیر حمل و نقل این کشور را به دلیل برگزاری یک مناقصه در شرایط شیوع کرونا، برکنار کرد. به نظر شما وضعیت سازمان هواپیمایی کشوری و اقدامات مهندس اسلامی ، به کدامین سمت خواهد رفت؟


برکناری وزیر حمل و نقل ترکیه به دلیل کرونا + آقای اسلامی برای سازمان هواپیمایی چه خواهد کرد!!!

«رجب طیب اردوغان» رئیس جمهور ترکیه امروز (شنبه) «محمد جاهد طورهان» وزیر حمل و نقل این کشور را برکنار کرد. به نوشته وبگاه روسیا الیوم، رسانه‌های ترکیه بدون ذکر جزئیات بیشتر نوشتند که «عادل کارا اسماعیل» به جای وی منصوب شده است. این اقدام در شرایطی صورت می‌گیرد که شیوع ویروس کرونا تا کنون موجب فوت ۹۲ نفر در ترکیه شده است.

وزیر برکنار شده ترکیه از هفته گذشته آماج انتقادات شدید به علت برگزاری مناقصه ساخا کانال بزرگ در استانبول قرار گرفته بود. «محمد جاهد طورهان» پیش از این گفته بود که ترکیه به علت تدابیر مناسب در زمان مناسب، کمتر از دیگر کشور‌های با ویروس کرونا درگیر شده استابناکت.

آقای اسلامی برای سازمان هواپیمایی کشوری چه خواهد کرد!!!

بحران ناکارآمدی زنجیره ای در مدیریت چالش کرونا در کشور، قابل انکار نیست. بعنوان مثال چرا سازمان پدافند غیرعامل و سازمان مدیریت بحران ( با شنیدن اسم سازمان مدیریت بحران، معمولا برخی از دوستان همیشه لبخند می زنند!!! ) ، پیش نگری و تدابیر لازم را بخرج نداده و از پیش بینی بحران عاجز بوده اند؟ چرا سازمان هواپیمایی کشوری، صرفا با رویکردی شعار گونه با مسئله برخورد کرده است و حتی با وجود هشدارهای جدی وزارت بهداشت، اقدام به تدبیر لازم نکرده است؟ چرا در ابتدای بحران، تدابیر پیشگیری لازم توسط سازمان هواپیمایی کشوری و شرکت فرودگاهها مبذول نشده است؟ چرا وزارت بهداشت ، بعنوان خط مقدم کار، کم کاری های عدیده ای از خود نشان داده است و …….. ، صدها چرا و اما و نقد دیگر.

اصل بر این است که 90 درصد نیروی ما می بایست صرف عدم تکرار بحران و 10 درصد صرف مقصریابی شود. بر این قاعده، آیا آقای عابدزاده و حتی سازمان هواپیمایی کشوری، توانمندی لازم برای مقابله با بحران هایی متشابه عمومی یا خاص صنعت هوانوردی را دارد؟ اگر ادعا می شود که دارد، لطفا نقشه راه خود را با ذکر 100 بحران احتمالی و تشریح الگوی مقابله و مدیریت آنها ، منتشر کند.

بنظر می رسد که آقای اسلامی بعد از طی چالش کرونا و کم رنگ شدن مشکلات، می بایست فکری اساسی برای ریاست این سازمان نماید. و اگر به هر دلیلی چنین اقدامی صورت نگیرد،آنگاه فلش نقد مستقیما به سمت خود وزیر چرخیده و می بایست مطالبه گری از شخص ایشان صورت گیرد.

منبع : با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از تابناک

اختصاصی شده توسط ایرلاین پرس


دیدگاه خود را بنویسید
آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو