پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | قطع امدادرسانی هوایی در کهگیلویه و بویراحمد/ بالگردهایی که زمین‌گیر شدند!

تاریخ خبر: // کد خبر: 289035 // // // خبر مهم


قطع امدادرسانی هوایی در کهگیلویه و بویراحمد/ بالگردهایی که زمین‌گیر شدند!

رئیس اورژانس 115 کهگیلویه و بویراحمد با بیان اینکه هلال‌احمر و 115 استان مدتی است امدادرسانی هوایی ندارند، به بدهی‌هایی که از گذشته وجود دارد اشاره کرد و گفت: هر چند بالگردها در استان مستقر هستند اما پرواز امدادرسانی صورت نمی‌گیرد.


قطع امدادرسانی هوایی در کهگیلویه و بویراحمد/ بالگردهایی که زمین‌گیر شدند!

استان کهگیلویه و بویراحمد یکی از استان‌های صعب‌العبور با زیرساخت‌های نامناسب جاده‌ای چه در شهرها و چه در روستاهاست که بسیاری از روستاها در مناطق محروم جاده‌های نامطمئن و غیر قابل دسترسی در مواقع بحرانی دارند.

مناطقی همچون زیلایی، پیچاب در باشت مناطق زیادی از دیشموک و چاروسا و در مارگون و لوداب از جمله مناطقی هستند که روستاهای صعب‌العبوری داشته و برای امدادرسانی به آن‌ها در مواقع ضروری و بحرانی نیاز به امداد با بالگرد است.

در سال‌های اخیر خبرهای خوبی در خصوص کمک به زنان باردار و یا عشایر و یا افراد محاصره شده در سیل و برف توسط بالگردها در استان داشتیم که امید بود این خدمات  همیشگی ادامه پیدا کند.

در آخرین نشست ستاد بحران استان کهگیلویه و بویراحمد از زبان مسوولان شنیدیم که هم اورژانس 115 و هم هلال‌احمر مدتی هست که از امدادرسانی هوایی و بالگردی محروم شده‌‌اند.

جلیل رئیس اورژانس 115 استان در همین زمینه با اشاره به بدهی‌هایی که از گذشته وجود داشته اظهار کرد: هر چند بالگردها در استان مستقر هستند اما پرواز امدادرسانی صورت نمی‌گیرد چرا که می‌گویند قطعه‌ای از بالگرد خراب شده و خرید آن 2 میلیارد تومان نیاز دارد و در صورتی که بدهی خود را بپردازید این قطعه خریداری خواهد شد.

فرماندار بویراحمد به مشکلاتی که از این رهگذر ایجاد شده اشاره کرد و گفت: همین چند روز پیش که عده‌ای از عشایر ما در محاصره سیل در منطق رود شور قرار گرفته بودند بالگرد در اختیار نداشتیم که به آن‌ها امدادرسانی کنیم.

به گزارش فارس؛ در این نشست هلال‌احمر نیز از قطع امدادرسانی هوایی خبر داد.

این در حالی است که مسوولان باید به دلیل وضعیت استان‌هایی مثل کهگیلویه و بویراحمد که سخت‌گذر بوده و وسعت و سطح مناطق صعب‌العبور آن بسیار بیشتر از مناطق هموار است فکری به حال این معضل بزرگ کنند.

 

منبع : با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از خبرگزاری فارس


دیدگاه خود را بنویسید
آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو