پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | برنامه ریزی برای نصب دستگاه جدید ILS/DME فرودگاه رشت در سال 99

تاریخ خبر: // کد خبر: 289447 // // // // خبر مهم


برنامه ریزی برای نصب دستگاه جدید ILS/DME فرودگاه رشت در سال 99

مدیرکل فرودگاه گیلان در معرفی مهمترین اقدامات انجام شده در این فرودگاه طی سال 98 ، افتتاح و بهره برداری از پروژه نصب سیستم روشنایی تقرب دقیق پرواز فرودگاه به ارزش یک میلیون یورو با هدف هدایت پرواز در شرایط مه آلودگی و کاهش ابطال پروازها عنوان کرد.


برنامه ریزی برای نصب دستگاه جدید ILS/DME فرودگاه رشت در سال 99

غلامرضا کریم آقائی با اعلام این خبر عنوان کرد: از دیگر توفیق های حاصل شده در فرودگاه گیلان طی سال 98 می توان به خرید اراضی و تملک 9 هکتار از اراضی طرح توسعه فرودگاه سردار جنگل رشت، تکمیل و بهره برداری از پروژه توسعه محوطه سازی فرودگاه رشت به مساحت 17 هزار مترمربع و نیز افتتاح سیستم مخزن 500 مترمکعبی به همراه سیستم پمپاژ آب و آغاز عملیات پروژه زهکشی و جمع آوری آب های سطحی و استریپ سازی عوامل پروازی اشاره کرد.

مدیرکل فرودگاه گیلان با اشاره به نوسازی سایت ILS/DME فرودگاه در سال 98 افزود: از دیگر اقدامات انجام شده می توان به راه اندازی اورژانس هوایی و انجام عملیات اجرایی نصب دوربین های مدار بسته پیرامون فرودگاه اشاره کرد.

وی همچنین در معرفی مهم ترین برنامه های اداره کل فرودگاه استان گیلان در سال 99 عنوان کرد: در این راستا می توان به تکمیل پروژه زهکشی و جمع آوری آب های سطحی و استریپ سازی عوامل پروازی، نصب دستگاه جدیدILS/DME، حصار و دیوارکشی اراضی جدید خریداری شده، توسعه ترمینال داخلی به متراژ 2000 مترمربع، بهسازی اپرون هواپیما و افزایش مسیرهای پروازی اشاره کرد.

کریم آقائی با بیان اینکه استقرار فرودگاه رشت در قلب گیلان سبب پوشش سفرهای هوایی تمام شهرستان‌های این استان و استان‌های همجوار است، گفت: این فرودگاه دارای موقعیت ارتباطی ممتاز حاشیه دریای کاسپین و در مسیر کریدور شمال–جنوب (کریدور نوستراک) است که در سومین شهر گردشگرپذیر ایران (رشت) واقع شده است.

وی گفت: از اول فروردین تا بهمن سال ۹۸ به تعداد 1922 پرواز داخلی و شش پرواز خارجی ورودی و 1922 پرواز داخلی و شش پرواز خارجی خروجی انجام شده است. همچنین در این بازه زمانی 185 هزار و 56 مسافر داخلی و 723 مسافر خارجی ورودی و 188 هزار و 402مسافر داخلی و 554 مسافر خارجی خروجی در این فرودگاه اعزام و پذیرش شده اند.

منبع : با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از شرکت فرودگاه ها


دیدگاه خود را بنویسید
آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو