پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | رونق هوانوردی استان مرکزی در سال ۹۹ / برقراری مجدد پروازها و اجرای طرح های بندر خشک و صادرات هوایی کشاورزی

تاریخ خبر: // کد خبر: 289449 // // // //


رونق هوانوردی استان مرکزی در سال ۹۹ / برقراری مجدد پروازها و اجرای طرح های بندر خشک و صادرات هوایی کشاورزی

مدیر فرودگاه اراک اظهار امیدواری کرد که با تحقق و انجام طرح های مختلف از جمله استفاده از ظرفیت های مختلف برای توسعه هوانوردی و پیشگامی در اجرای طرح های بندرخشک و رونق صادرات هوایی کشاورزی، سال جاری شاهد رونق چشمگیر صنعت هوانوردی در استان مرکزی باشیم.


رونق هوانوردی استان مرکزی در سال ۹۹ / برقراری مجدد پروازها و اجرای طرح های بندر خشک و صادرات هوایی کشاورزی

رحیم حسین نسب با بیان این مطلب توضیح داد: فرودگاه اراک با داشتن 470 هکتار اراضی در شمال شرقی اراک و جنوب تالاب میقان قرار دارد و با توجه به اینکه در فلات و مجاورت تهران و اصفهان قرار دارد دارای موقعیت خوبی برای فعالیت در حوزه آموزش است. همچنین با توجه به جایگاه صنعتی اراک اولویت نخست پروازهای فرودگاه اراک، تسهیل پروازهای کاری بوده است. ماهیت مذهبی استان مرکزی نیز موجب افزایش تقاضا برای گسترش پرواز به مقصد مشهد و عتبات عالیات شده و اولویت سوم نیز افزایش پرواز در مسیرهای سیاحتی و گردشگری است.

مدیر فرودگاه اراک با اشاره به اینکه سال 98 به دلیل مشکلات موجود در بخش هندلینگ، پروازهای مسافری فرودگاه انجام نشد، افزود: در سال جاری شاهد برقراری پرواز در مسیر مشهد توسط شرکت هواپیمایی وارش و نیز برقراری پرواز در مسیر عسلویه توسط شرکت هواپیمایی کارون خواهیم بود.

وی در معرفی مهمترین اقدامات این فرودگاه در سال 98 با بیان اینکه تمرکز اصلی بر توسعه هوانوردی عمومی بود، گفت: خرداد سال گذشته تفاهمنامه ای میان شرکت فرودگاه ها و ناوبری هوایی ایران، سازمان هواپیمایی کشوری و معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری برای تسهیل و توسعه هوانوردی عمومی منعقد شد و ما نیز از این تفاهمنامه و ظرفیت های موجود در فرودگاه برای آموزش هوانوردی استفاده کرده ایم. در این راستا به زودی تفاهمنامه همکاری میان فرودگاه اراک و دانشگاه آزاد اسلامی برای استفاده از فضاهای خالی این دانشگاه برای توسعه هوانوردی عمومی منعقد می شود.

حسین نسب همچنین با اشاره به رونق تولید کشاورزی و گل و گیاه در استان مرکزی عنوان کرد: مطالعات اولیه برای استفاده از فرودگاه اراک در صادرات هوایی کشاورزی انجام شده و توسط نمایندگان مجلس و اتاق بازرگانی استان در حال پیگیری است.

وی همچنین با اشاره به اینکه طرح بندرخشک اراک اسفند 96 کلید خورده و مقدمات آن آماده است، گفت: با توجه به اینکه در اراک راه آهن، فرودگاه و جاده ترانزیتی در کنار هم هستند، اجرای این طرح در رونق اقتصادی استان مرکزی تاثیر بسزایی خواهد داشت.

مدیر فرودگاه اراک با اشاره به بهسازی ترمینال فرودگاه اراک و پیشرفت 99 درصدی آن در سال گذشته گفت: توسعه موتورخانه به مساحت 1500 مترمربع، احداث پارکینگ خودرویی، زهکشی روشنایی باند، لایروبی مسیرهای رودخانه های فصلی و نیز تامین تجهیزات ایمنی زمینی از دیگر اقدامات انجام شده در سال ۹۸ بود.

وی گفت: امیدواریم  با اجرای طرح های در دست اقدام سال 99 شاهد شکوفایی صنعت هوانوردی استان مرکزی باشیم.

منبع : با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از شرکت فرودگاه ها


دیدگاه خود را بنویسید
آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو