پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | ورود دو هواپیمای باری اماراتی دیگر به شرق لیبی

تاریخ خبر: // کد خبر: 289487 // // //


ورود دو هواپیمای باری اماراتی دیگر به شرق لیبی

نیروهای دولت وفاق ملی لیبی در طرابلس از رصد پرواز دو هواپیمای باری نظامی دیگر از ابوظبی به مقصد شهر «المرج» در شرق لیبی خبر دادند.


ورود دو هواپیمای باری اماراتی دیگر به شرق لیبی

مرکز اطلاع‌رسانی عملیات «برکان الغضب» وابسته به دولت وفاق ملی از ورود دو هواپیمای باری اماراتی دیگر به شرق لیبی که تحت سیطره نیروهای ژنرال «خلیفه حفتر» قرار دارند، خبر داد.

در بیانیه این مرکز آمده است که برنامه رصد هوانوردی، صبح امروز سه‌شنبه پرواز دو هواپیمای باری نظامی از پایگاه نظامی «سویحان» در ابوظبی به مقصد پایگاه هوایی «الخادم» در جنوب شهر المرج (شرق لیبی) را رصد کرده است.

طبق گزارش خبرگزاری آناتولی، رصد پرواز این دو هواپیما در حالی است که دو روز پیش نیز دولت وفاق ملی از رصد پرواز سه هواپیمای باری نظامی از ابوظبی به المرج خبر داده بود.

لیبی از زمان سرنگونی «معمر قذافی» دیکتاتور سابق این کشور در سال ۲۰۱۱ به دو دولت موازی در شرق و غرب تقسیم شده؛ یکی دولت وفاق ملی به ریاست «فایز السراج» در طرابلس (غرب کشور) که در سطح جهان به رسمیت شناخته شده است و دیگری دولت طُبرُق در شرق لیبی که خلیفه حفتر نیز از حمایت آن‌ها برخوردار است.

نیروهای تحت امر حفتر که از حمایت امارات، مصر و روسیه برخوردارند از حدود یک سال قبل حمله به طرابلس با هدف تصرف این شهر را آغاز کرده‌اند اما با مقاومت نیروهای دولت وفاق ملی مواجه شده و هنوز نتوانسته‌اند به داخل شهر نفوذ کنند.

 

منبع: با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از فارس نیوز


دیدگاه خود را بنویسید
آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو