پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | انتقال 710 نفر از هموطنان خارج از کشور به ایران/ جزئیات انجام پنجمین پرواز از استانبول به تبریز

تاریخ خبر: // کد خبر: 289786 // // // // خبر مهم


انتقال 710 نفر از هموطنان خارج از کشور به ایران/ جزئیات انجام پنجمین پرواز از استانبول به تبریز

مدیرکل فرودگاه‌های آذربایجان‌شرقی از انجام پنجمین پرواز برای باز گرداندن ایرانی‌‌های خارج از کشور به ایران از طریق استانبول به تبریز گفت: 150 نفر از هموطنانی که عمدتا از هم استانی‌ها هستند و مدت‌ها در ترکیه بلاتکلیف بوده‌اند به کشور منتقل می‌شوند.


انتقال 710 نفر از هموطنان خارج از کشور به ایران/ جزئیات انجام پنجمین پرواز از استانبول به تبریز

رامین آذری امروز اظهار داشت: باتوجه به بسته بودن مرزهای زمینی، انتقال هموطنان و هم استانی‌هایی که در خارج از کشور مانده‌اند صرفا از طریق مبادی پروازی امکان‌پذیر است.

وی افزود: انجام این نوع پروازها نیز در مواقع ضروری صورت می‌گیرد و در اثر فشارهایی که برای انتقال هموطنان مانده در خارج از کشور و زمانی که تعداد مسافران به بیشترین حد نصاب برسد.

تمام پروتکل‌های موجود در رابطه با بیماری کرونا رعایت می‌شود

وی در پاسخ سوال فارس مبنی بر اینکه این مسافران چگونه دربرابر بیماری کرونا کنترل و غربالگری می‌شوند گفت: با توجه به استقرار گروه‌های لازم از جمله اکیپ‌های وزارت بهداشت و درمان و هلال احمر در پای تمام پروازها بخصوص پروازهای خارجی نظیر آنچه اشاره شد تمام پروتکل‌های مورد نیاز و تاکید شده رعایت و مسافران به صورت دقیق کنترل و غربالگری می‌شوند.

آذری تاکید کرد: در صورت مشاهده مورد مشکوک اکیپ‌های دانشگاه علوم پزشکی نسبت به انتقال بیمار به مراکز درمانی و قرنطینه اقدام می‌کنند.

انجام پنجمین پرواز برای باز گرداندن 150 نفر دیگر

این مقام ارشد استان در حوزه حمل و نقل هوایی از انجام پنجمین پرواز از فرودگاه بین‌المللی تبریز برای انتقال هموطنان خبر داد و اضافه کرد: این پرواز صبح روز پنج شنبه و بدون مسافر از فرودگاه بین‌المللی شهید مدنی تبریز به سمت استانبول تیکاف خواهد کرد.

وی این پرواز را متعلق به شرکت هواپیمایی معراج عنوان کرد و تصریح کرد: 150 نفر از هموطنانی که عمدتا از هم استانی‌ها هستند و مدت‌ها در ترکیه بلاتکلیف بوده‌اند به کشور منتقل خواهند شد.

آذری در مورد مراحل ضدعفونی پروازها یادآور شد: تمام پروازها بخصوص پروازهای خارجی قبل و بعد از انجام تیکاف بصورت کامل ضدعفونی و گندزدایی می‌شوند.

مدیرکل فرودگاه‌های آذربایجان‌شرقی افزود: به دلیل ارتباط مستقیم پرسنل فرودگاه بین‌المللی تبریز با اقشار متعدد این عزیزان نیز به صورت روزانه چکاپ کامل می شوند.

 انجام 4 پرواز برای انتقال هموطنان باقی مانده در خارج از کشور

وی با اشاره به انجام 4 پرواز برای انتقال هموطنان باقی مانده در خارج از کشور گفت: تاکنون 710 نفر از هموطنان با استفاده از این پروازها از استانبول به تبریز منتقل شده‌اند.

به گفته آذری از مجموعه پروازهای یاد شده شرکت‌های هواپیمایی آتا، ایرتور، ماهان و معراج این تیکاف‌ها را با هماهنگی شرکت فرودگاه‌های کشور و طی مراحل قانونی  و کسب مجوزهای لازم از سوی نهادهای ذیربط، انجام داده‌اند.

 

منبع : با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از خبرگزاری فارس


دیدگاه خود را بنویسید
آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو