پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | ارسال کمک‌های پزشکی روسیه به آمریکا برای مقابله با کرونا

تاریخ خبر: // کد خبر: 289787 // // //


ارسال کمک‌های پزشکی روسیه به آمریکا برای مقابله با کرونا

وزارت دفاع روسیه اعلام کرد، یک هواپیمای نظامی حامل تجهیزات محافظت شخصی و لوازم و دستگاه‌های پزشکی برای مبارزه با ویروس کرونا به ایالات متحده پرواز کرده، این کمک‌ پزشکی طبق توافق پوتین و ترامپ ارسال شده است.


ارسال کمک‌های پزشکی روسیه به آمریکا برای مقابله با کرونا

وزارت دفاع فدراسیون روسیه امروز، چهارشنبه اعلام کرد که یک فروند هواپیمای حمل و نقل سنگین نظامی مدل آنتونوف ای‌ان-۱۲۴ نیروی هوافضای روسیه حامل ماسک صورت و تجهیزات پزشکی لازم برای مبارزه با عفونت ویروس کرونا به ایالات متحده پرواز کرده است.

سخنگوی دولت آمریکا نیز تایید کرده است که مقامات واشنگتن انتظار دارند محموله کمک‌های پزشکی روسیه، امروز چهارشنبه در ایالات متحده به زمین بنشیند. به گفته وی ، این هواپیما تجهیزات مربوط به محافظت شخصی و لوازم و دستگاه‌های پزشکی خاصی را به همراه خواهد داشت.

شب گذشته “دمیتری پسکوف” سخنگوی یادآور شد که اعزام هواپیمای کمک‌های پزشکی از روسیه به ایالات متحده،  در جریان مذاکرات تلفنی روز دوشنبه بین ولادیمیر پوتین و دونالد ترامپ، روسای جمهوری دو کشور مورد توافق قرار گرفت.

به گفته پسکوف، کمک‌های طرف روسی در رابطه با شرایط دشوار اپیدمیک ایالات متحده به خاطر شیوع گسترده ویروس کرونا در این کشور ارائه شده و ترامپ با قدردانی این کمک‌های پزشکی را پذیرفت.

سخنگوی دفتر ریاست جمهوری روسیه افزود، «هنگام پیشنهاد کمک ولادیمیر پوتین به همتای آمریکایی ، دونالد ترامپ گفت، زمانی که تولیدکنندگان تجهیزات و مواد پزشکی آمریکایی شتاب بیشتری داشته و این قبیل اقلام را تولید کنند، در صورت لزوم ایالات متحده می‌تواند کمک‌های طرف روسی را تلافی کند.

ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه در گفتگوی تلفنی با دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا ضمن بحث و گفت‌وگو در مورد شیوع بی‌سابقه کرونا و بازارهای نفت، این پیشنهاد را ارائه کرد.

طبق اطلاعات شبکه تلویزیونی سی.ان.ان ، تعداد مرگ و میر ناشی از ویروس کرونا در ایالات متحده در 24 ساعت گذشته حداقل 770 بوده که این رقم برای آمریکا یک رکورد در دوره گسترش این بیماری بشمار می رود. بر اساس این اطلاعات ، در مجموع در اثر شیوع ویروس COVID-19 در ایالات متحده ، 3،774 نفر جان خود را از دست داده‌اند.

منبع : با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از خبرگزاری تسنیم / خبرگزاری ایسنا / کانال تلگرامی روزنامه فرهیختگان


دیدگاه خود را بنویسید
آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو