پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | کرونا، فرودگاه هرات افغانستان را بست

تاریخ خبر: // کد خبر: 289797 // // //


کرونا، فرودگاه هرات افغانستان را بست

دولت افغانستان برای جلوگیری از گسترش ویروس کرونا، فرودگاه هرات در غرب این کشور را بست و ورود مسافران را توسط اتوبوس ها به کابل مرکز این کشور نیز ممنوع کرد.


کرونا، فرودگاه هرات افغانستان را بست

اداره هوانوردی افغانستان اعلام کرد که به منظور جلوگیری از شیوع ویروس کرونا پروازها از استان هرات به کابل و شهرهای دیگر این کشور از ۱۴ فروردین متوقف می شود.

این اداره افزوده است که دولت افغانستان پروازهای نظامی،اضطراری، باری و حمل و نقل، امدادی و نیز هواپیماهایی که مشکلات فنی داشته باشند را از این مقررا مستثنی کرده است.

این تصمیم پس از آن گرفته شده است که رقم مبتلایان به ویروس کرونا در افغانستان سیر صعودی را می ‌پیماید و امروز چهارشنبه وزارت بهداشت افغانستان شمار افراد مبتلا به این بیماری را ۱۹۶ نفر اعلام کرد.

چهار نظامی خارجی که در کابل به ویروس کرونا مبتلا بودند، شامل فهرست وزارت بهداشت نمی شود، زیرا این وزارت آمارهایی را منتشر می کند که در آزمایشگاه های این وزارت تست شده باشند.

«وحید مایار» سخنگوی وزارت بهداشت افغانستان در کنفرانس مطبوعاتی در کابل گفت که از این جمله ۱۴۳ مورد مربوط به استان هرات و بقیه از ۱۷ استان دیگر می باشد که از جمع افراد مبتلا ۱۰ نفر بهبود یافته و ۴ نفر هم فوت کرده اند.

به گفته سخنگوی وزارت بهداشت افغانستان در هر شبانه روز بیش از ۲ هزار مورد در آزمایشگاه های ویروس کرونا در کابل و هرات تست می شود و برای رسیدگی بیشتر دستگاه های آزمایش بیشتر در استان های ننگرهار، کابل، بلخ و قندهار نیز فعال می شود.

مایار اضافه کرد که کمک های پزشکی امارات امروز به کابل رسید و این محموله ۲۵ هزار کیت تشخیص کرونا می باشد.

به گفته وی، امشب کمک‌های چین هم به افغانستان می ‌رسد. محموله آن شامل تست‌های تشخیصی، تجهیزات نمونه گیری، وسایل محافظتی از جمله ماسک N-۹۵ می باشد.

افغانستان برای جلوگیری از گسترش این ویروس شهرهای هرات، نیمروز، قندهار، فراه و کابل را بصورت کامل قرنطینه کرده و قرار است این روند تا آخر فروردین ماه ادامه یابد.

دولت افغانستان گفته است که بانک جهانی تعهد کرده است که یکصد میلیون دلار برای مقابله با کرونا به افغانستان کمک می کند و آمریکا هم ۱۵ میلیون دلار تعهد کرده است.

 

منبع : با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از خبرگزاری ایرنا


دیدگاه خود را بنویسید
آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو