پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | پروازهای فرودگاه گرگان ۶۰ درصد کاهش یافت

تاریخ خبر: // کد خبر: 289837 // // //


پروازهای فرودگاه گرگان ۶۰ درصد کاهش یافت

مدیرکل فرودگاه‌های گلستان تایید کرد که بیماری کرونا باعث کم شدن مسافر و به تبع آن کاهش پروازهای فرودگاه‌ بین‌المللی گرگان در حد ۶۰ درصد شده است.


پروازهای فرودگاه گرگان ۶۰ درصد کاهش یافت

علی متانت اظهار داشت: کاهش مسافر باعث شده ایرلاین‌ها (شرکت‌های هواپیمایی) پروازهای خود را کنسل کنند.
وی اظهار کرد: لغو پروازها در اختیار مدیریت فرودگاه‌ها نیست و با توجه به هزینه‌های پرواز و میزان مسافرها، شرکت‌های هواپیمایی راسا تصمیم می‌گیرند.
وی بیان داشت: کاهش مسافر و لغو پروازها باعث افت درآمد ایرلاین ها و شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی ایران تا ۸۰ درصد شده است‌.
مدیرکل فرودگاه‌های گلستان گفت: در فرودگاه بین‌المللی گرگان تعدادی شاغل و بهره‌بردار غرفه‌ها و اماکن تجاری به عنوان شرکای اقتصادی فرودگاه‌ها مسؤولیت ارائه خدمات جنبی به مسافران را بر عهده دارند که با کاهش پرواز و مسافر آنها هم کسب‌ و کار خود را از دست داده یا متضر شده‌اند.
متانت تاکید کرد: شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی ایران تلاش می‌کند تا حد امکان از بیکار شدن افراد جلوگیری کند و از همه ظرفیت‌ قانونی برای کمک به شرکت‌های طرف قرارداد دریغ نخواهد کرد.

وی تصریح کرد: فرودگاه‌ها حتی اگر مسافر یا پرواز نداشته باشند برای شرایط اضطراری، حوادث غیرمترقبه و نیازهای استان‌ی ناچار به آمادگی برای ارائه خدمات بوده و هستند.

وی با بیان اینکه پروازهای فرودگاه گرگان توسط شرکت‌های ایران ایر، پویا، آسمان و قشم ایر به شهرهای تهران، مشهد، زاهدان و کیش و برعکس با متوسط ۷۰ پرواز در هفته انجام می‌شود، اضافه کرد: به منظور جلوگیری از شیوع کرونا روزانه ۲ مرحله همه سطوح و بخش های فرودگاه اعم از اداری، مسافری، برج مراقبت و سایر قسمت ها حتی ساختمان آتش نشانی و تاسیسات ضد عفونی می‌شود.

 

منبع: با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از ایرنا


دیدگاه خود را بنویسید
آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو