پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | کرونا سفرهای هوایی خراسان شمالی را کاهش داد

تاریخ خبر: // کد خبر: 289875 // // //


کرونا سفرهای هوایی خراسان شمالی را کاهش داد

– مدیر فرودگاه بجنورد گفت: شیوع ویروس کرونا باعث کاهش پروازهای خطوط هوایی به مقصد این فرودگاه شد به گونه‌ای که در هفته جاری تنها یک پرواز در مسیر تهران – بجنورد انجام شد.


کرونا سفرهای هوایی خراسان شمالی را کاهش داد

محمدابراهیم قدمگاهی با بیان اینکه در این هفته ۱۴۰ مسافر در این مسیر جا به جا شدند، اظهار داشت: این در حالی است که شرکت های هواپیمایی آسمان، ماهان و ایران ایر در هر هفته ۷ پرواز در مسیر تهران – بجنورد دارند اما به علت کاهش تعداد مسافر، عمده این پروازها لغو شد.

وی افزود: با توجه به برنامه ریزی های ستاد ملی مبارزه با کرونا برای کاهش سفر و اطلاع رسانی رسانه ها در این خصوص، هم اکنون تعداد جا به جایی ها با ناوگان هوایی در این فرودگاه کاهش یافته است.

وی اظهار داشت: پیش بینی می شود که در هفته پیش رو نیز شرکت های مزبور بیشتر پروازهای خود را لغو کنند.

قدمگاهی گفت: گروه دانشگاه علوم پزشکی خراسان شمالی مستقر در فرودگاه مرکز استان تمامی مسافران را تب‌سنجی کرده و به رایگان به آنها بسته لوازم پیشگیری از کرونا اهدا می کنند.

وی افزود: این فرودگاه در تاریخ هشتم اسفندماه پارسال به تجهیزات تب‌سنج‌ی تجهیز شد و به همین منظور از این دستگاه برای سنجش تب مسافران ورودی و خروجی استفاده می‌شود که علاوه بر مسافران، وضعیت کارکنان و نیروهای انتظامی مستقر در فرودگاه نیز بررسی و کنترل می شود.

وی گفت: علاوه بر تب سنجی به مسافران دستکش، پد الکلی، مایع ضد عفونی کننده و آب معدنی نیز به صورت رایگان داده می شود و هر روز تمامی محوطه و سالن ضدعفونی می شود.

شرکت های هواپیمایی ماهان، ایران ایر و آسمان در سال جاری تعداد زیادی از پروازهای فرودگاه بجنورد را به علت مشکلات فنی، ملاحظات بازرگانی، آب و هوایی و یا بدون اقامه دلیلی خاص لغو کرده اند.

فرودگاه بجنورد به علت شرایط خاص اقلیمی و مکانی، نیاز به هواپیمای خاص دارد که هم اکنون عمدتا هواپیماهای فوکر در این فرودگاه برنامه پروازی دارند و در فصل زمستان شمار زیادی از پروازها به علت بدی آب و هوا لغو می شود.

هم اکنون در هفته ۷ پرواز رفت و برگشت در مسیر تهران – بجنورد توسط شرکت های ماهان، آسمان و ایران ایر انجام می شود.

استان ۸۶۳ هزار نفری خراسان شمالی در شمال شرق کشور قرار دارد که فاصله بجنورد، مرکز این استان تا تهران افزون بر ۷۰۰ کیلومتر و تا مشهد ۲۵۰ کیلومتر است.

فرودگاه بجنورد به عنوان فرودگاه مرز هوایی فعال است که دارای یک باند به ابعاد ۴۲۰۰ در ۴۵ متر، اپرون به ابعاد ۲۴۵ در ۱۱۸ متر، تاکسی وی عمود به ابعاد ۲۳ در ۱۲۰ متر و ساختمان ترمینال مسافری به مساحت ۱۷۰۰ متر مربع و ترمینال جدید به مساحت ۴۶۰۰ مترمربع است.

 

منبع: با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از ایرنا


دیدگاه خود را بنویسید
آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو