پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | بهره برداری از ترمینال جدید فرودگاه گرگان در سال جاری

تاریخ خبر: // کد خبر: 290165 // // // //


بهره برداری از ترمینال جدید فرودگاه گرگان در سال جاری

مدیرکل فرودگاه های گلستان از افتتاح پروژه ترمینال مسافربری جدید فرودگاه گرگان با مساحت ۹ هزار مترمربع در سال ۹۹ خبر داد.


بهره برداری از ترمینال جدید فرودگاه گرگان در سال جاری

علی متانت اظهار کرد: فرودگاه گرگان به مساحت تقریبی ۳۲۷ هکتار دارای طول باند سه هزار و ۳۰۰ متر در فاصله تقریبی ۱۲ کیلومتری شمال غرب شهر گرگان واقع شده و دارای چهار موقعیت پارک هواپیما، سیستم های کمک ناوبری ILS/DME ،DVOR/DME،NDB چراغ های تقرب دقیق و سیستم هواشناسیRVR است.

وی افزود: فرودگاه گرگان به دلیل تنوع قومیتی و انجام پروازهای حج و از نظر آمار انتقال زائران خانه خدا به سرزمین وحی در رتبه بالایی قرار دارد.

مدیرکل فرودگاه های گلستان در معرفی مهمترین اقدامات انجام شده در فرودگاه گرگان طی سال ۹۸ گفت: در این راستا می توان به تکمیل و تجهیز ترمینال جدید با ساختمان های جانبی به مساحت ۹ هزار مترمربع، توسعه وگسترش اپرون با مساحت ۲۴ هزار مترمربع و با پیشرفت ۷۵ درصد، وارسی سیستم کمک ناوبری ILS به همراه عملیاتی شدن طرح های جدید پروازی بر اساس دستگاه کمک ناوبری ILS در راستای ارتقای ضریب ایمنی پروازها و جلوگیری از ابطال پروازها به دلیل شرایط نامساعد جوی و از بین بردن نیزارها و تسطیح ناهمواری های اراضی ایرساید و سطوح پروازی اشاره کرد.

متانت همچنین از شروع عملیات احداث دیوار بتنی حفاظت پیرامونی فرودگاه کلاله به طول تقریبی ۱۲ کیلومتر خبر داد و افزود: از دیگر اقدامات انجام شده در فرودگاه گرگان می توان به محصور کردن محوطه سایت راداری درازنو از فنس به دیوار و نرده، پیگیری افزایش درآمدهای غیر هوانوردی، تکمیل پاویون به مساحت تقریبی سه هزار مترمربع و ابنیه هزار مترمربع، تکمیل ساختمان یگان حفاظت هواپیمایی، احداث ساختمان تاسیسات و موتور خانه مرکزی ترمینال جدید فرودگاه گرگان به مساحت ۳۳۰ مترمربع، برقراری مجدد پرواز کیش_گرگان_کیش و افزایش پروازها اشاره کرد.

وی در معرفی مهم ترین برنامه های فرودگاه گرگان در سال ۹۹ هم گفت: برای بهره برداری و افتتاح پروژه های مختلف از جمله ترمینال مسافربری جدید به مساحت ۹ هزار مترمربع، ساختمان تاسیسات و موتورخانه مرکزی ترمینال جدید به مساحت ۳۳۰ مترمربع، ساختمان پست برق اضطراری ترمینال جدید به مساحت ۴۵۰ متر مربع، کانال انرژی آدم رو به طول ۲۵۴ متر و محوطه سازی و پارکینگ خودروی ترمینال جدید ۲۴ هزار مترمربعی برنامه ریزی شده است.

 

منبع : با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از خبرگزاری مهر


دیدگاه خود را بنویسید
آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو