پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | تداوم پرواز هواپیماهای جاسوسی آمریکا بر فراز شبه جزیره کره

تاریخ خبر: // کد خبر: 290166 // // //


تداوم پرواز هواپیماهای جاسوسی آمریکا بر فراز شبه جزیره کره

رسانه های خبری از تداوم ماموریت تجسسی هواپیماهای آمریکا بر فراز شبه جزیره کره برای پایش تحرکات نظامی کره شمالی خبر دادند.


تداوم پرواز هواپیماهای جاسوسی آمریکا بر فراز شبه جزیره کره

رسانه های خبری از تداوم پرواز هواپیماهای جاسوسی آمریکا بر فراز شبه جزیزه کره با هدف رصد تحرکات نظامی کره شمالی خبر دادند. روزنامه «هرالد کره» روز شنبه نوشت که یک فروند هواپیمای تجسسی آمریکا در روزهای گذشته برای رصد تحرکات کره شمالی، بر فراز بخش هایی از کره جنوبی پرواز کرده است.

این روزنامه با استناد به داده های یک پایگاه ویژه رهگیری پروازی نوشت که یک فروند هواپیمای «آر سی -135» آمریکا برفراز استان «گیانگی» نزدیک سئول» پایتخت کره جنوبی رویت شده است. هفته گذشته نیز یک فروند هواپیمای تجسسی «ای پی-3 نیروی دریایی آمریکا بر فراز شبه جزیره کره مشاهده شد.

این در حالی است که کره شمالی در هفته های گذشته بعد از مدتی وقفه دو موشک کوتاه برد شلیک کرد. آزمایش‌های موشکی کره شمالی پس از شکست تلاش‌ها برای مذاکره بین آمریکا و کره شمالی و حصول یک توافق بین دو کشور از سر گرفته شده است. کره شمالی خواستار رفع تحریم‌های اعمالی علیه این کشور است اما واشنگتن تاکنون حاضر به رفع این تحریم‌ها نشده است.

این کشور در روزهای گذشته در واکنش به اظهارات وزیر خارجه آمریکا مبنی بر از سرگیری مذاکرات مجدد تاکید کرد که به هیچ عنوان قصد گفت وگو با آمریکا را ندارد.

رسانه دولتی کره شمالی چندی قبل به نقل از یک مسئول دولتی این کشور گزارش داد که علی‌رغم رفتار خوب رهبر پیونگ‌یانگ با رئیس‌جمهور آمریکا، واشنگتن اما دست از خصومت برنمی‌دارد.

 

منبع :  با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از خبرگزاری فارس


دیدگاه خود را بنویسید
برچسب های خبر: ,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,

آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو