پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | ورود کالاهای مورد نیاز وزارت بهداشت به کشور با پروازهای اختصاصی

تاریخ خبر: // کد خبر: 290202 // // //


ورود کالاهای مورد نیاز وزارت بهداشت به کشور با پروازهای اختصاصی

وزیر راه و شهرسازی مهم‌ترین اقدامات این مجموعه را در مقابله با کرونا و همچنین برنامه ها برای تحقق نامگذاری سال ۹۹ را تشریح کرد.


ورود کالاهای مورد نیاز وزارت بهداشت به کشور با پروازهای اختصاصی

محمد اسلامی وزیر راه و شهرسازی صبح امروز با حضور در یک برنامه تلویزیونی در پاسخ به سوالی درخصوص اقدامات انجام گرفته از سوی این مجموعه در مبارزه با کرونا اظهار داشت: براساس مصوبه ستاد مبارزه با کرونا، مهم ترین وظیفه ای که وزارت راه و شهرسازی برعهده داشت، این بود که پروتکل های بهداشتی را براساس خطوط راهنمای وزارت بهداشت تدوین و در تمامی فضاهای مربوط به حمل و نقل عمومی مستقر و پیاده سازی کند.

وی افزود: این موارد شامل غربالگری مسافران ورودی و خروجی، ضدعفونی وسیله های حمل و نقل، فضای کار کارکنان، وسایل به کار گرفته شده در فرودگاه ها، ایستگاه های راه آهن، بنادر و همچنین حمل و نقل جاده ای بود که این مجموعه اقدامات از نیمه بهمن آغاز شد.

وی تصریح کرد: این اقدامات از همان زمان اعلام شیوع ویروس کرونا در ووهان چین در ۲۲ پایانه مرزی بین الملی زمینی، بنادر کشور، فرودگاه ها و ایستگاه های راه آهنی که تردد بین المللی در آن ها انجام می شود، این موارد اجرا شد. اسلامی ادامه داد: هم اکنون مسئولیت کمیته حمل و نقل ستاد ملی مبارزه با کرونا بر عهده وزارت راه و شهرسازی قرار دارد.

وزیر راه و شهرسازی در پایان با اشاره دوباره به اقدامات وزارت راه و شهرسازی در بحث کرونا تصریح کرد: همان طور که اعلام شد یکی از موارد مهم برای مجموعه وزارت راه و شهرسازی در موضوع کرونا، بحث اجرای پروتکل های اعلام شده در حمل و نقل عمومی، پایانه ها، ترمینال ها، هواپیماها، کشتی ها، قطار و اتوبوس ها بود تا مردم در یک محیط پاک تردد داشته باشند.

وی افزود: حتی وسایل شخصی و چمدان های مسافران ضدعفونی می شد تا وسایل آلوده را با خودشان جابه جا نکنند.

وی تصریح کرد: همچنین در این مدت کالاهایی که نیاز مبرم و فوری وزارت بهداشت بود از اروپا و کشورهای آسیایی با پروازهای اختصاصی در حداقل زمان به تهران منتقل شد. نزدیک به ۴۷ پرواز خاص برای بحث کرونا انجام گرفت که بخشی از آن ها هواپیمایی هایی بودند که خالی اعزام شدند تا هموطنان مان را از سایر کشورها به ایران بازگردانند.

 

منبع : با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از خبرگزاری ایسنا


دیدگاه خود را بنویسید
آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو