پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | بلاتکلیفی محض پروژه‌ فرودگاه در قم

تاریخ خبر: // کد خبر: 290259 // // //


بلاتکلیفی محض پروژه‌ فرودگاه در قم

پروژه‌های عمرانی در قم آن طوری که مسئولان وعده داده بودند در سال 98 جلو نرفت به‌طوری‌که پروژه‌هایی مانند منوریل و فرودگاه در بلاتکلیفی محض به سر می‌برند.


بلاتکلیفی محض پروژه‌ فرودگاه در قم

شهر قم در سال 98 با فراز و نشیب‌های زیادی همراه بود به‌طوری‌که نه‌تنها بسیاری از پروژه‌های شهری در وعده‌های داده‌شده به سرانجام نرسید بلکه اختلاف مدیران شهری با مدیران دولتی در استان نیز به بالاترین سطح خود در دو دهه اخیر رسید.

فرودگاه، دومینوی تلخ بی‌برنامگی

فرودگاه برکنار منوریل، دومینوی تلخی از پروژه‌هایی است که بدون برنامه‌ریزی و مطالعات کارشناسی آغاز شدند و امروز هیچ مدیری توان ورود به آن را ندارد.

در بهمن‌ماه سال ۸۹، عملیات احداث فرودگاه قم با کلنگ زنی توسط علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی و با حضور مسئولان وقت استانداری و سایر نهادهای مسئول شهر قم و استان آغاز شد، اما چند سالی از آغاز آن نگذشت که انبوه مشکلات پیچیده گریبان این پروژه را گرفت و درنهایت آن را به زمین زد.

در طی ده سالی که از آغاز این پروژه می‌گذرد تنها نکته روشن در این پروژه سرمایه‌گذاری میلیاردی بسیاری از مردم در این پروژه بود که درنهایت نه‌تنها سرمایه‌ای آن برنگشت بلکه همچنان تکلیف این پروژه نیز در وضعیت بلاتکلیفی قرار دارد.

در سال 98 نیز تنها خبر امیدوارکننده‌ای که از این پروژه رسید، واگذاری 300 هکتار به شهرداری قم در منطقه طرلاب و ورود شهرداری به این پروژه بود که بر اساس اظهارات اعضای شورا تا نهایی شدن و رفع موانع آن هنوز راه زیادی وجود دارد.

 

منبع : با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از سایت قم فردا


دیدگاه خود را بنویسید
آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو