پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | آمبولانس پرنده بیماران کرونایی را جابجا می کند

تاریخ خبر: // کد خبر: 290290 // // //


آمبولانس پرنده بیماران کرونایی را جابجا می کند

یک ایرلاین اسکاتلندی یکی از هواپیمای های خود را به آمبولانس هوایی تبدیل کرده و با قرار دادن محفظه های ایزوله مخصوص بیماران مبتلا به ویروس کرونا را جابه جا می کند.


آمبولانس پرنده بیماران کرونایی را جابجا می کند

ایرلاین اسکاتلندی «لوگان ایر»(Loganair) مشغول همکاری با سرویس آمبولانس اسکاتلند است تا هواپیمای Twin Otter خود را به یک آمبولانس پرنده  تبدیل کند که چند محفظه ایزوله تبدیل دارد و با کمک آنها بیماران مبتلا به ویروس کرونا را جابه جا کند.

محفظه های ایزوله مذکور با بودجه اتحادیه اروپا  و در شرکت نرژوی EpiGuard تولید شده اند. محفظه مذکور با ظرفیت یک نفر، EpiShuttle نام دارد و مخصوص جابه جایی بیمار در آمبولانس، بالگرد و هواپیما است.

هواپیمای Twin Otter تنها هواپیمای این ایرلاین نیست که برای انتقال بیماران در آن  تغییری ایجادمی شود. ایرلاین«لوگان ایر» اکنون مشغول کار روی هواپیمای Saab340 است تا آن را نیز تغییر دهد. این هواپیما می تواند از فرودگاه های مناطق مرتفع و جزایر بلند شود و همراه خود دو بیمار را در محفظه های ایزوله جابه جا کند.

سرویس آمبولانس  اسکاتلند  ۸ محفظه ایزوله خریده که ۲تای آنها را برای ماموریتی در سوم آوریل استفاده شده اند. ۶ محفظه ایزوله دیگر در اوایل ماه می به اسکاتلند تحویل داده می شوند. درکل سرویس آمبولانس اسکاتلند بیش از ۵۰۰ هزار پوند در جدیدترین فناوری های موجود سرمایه گذاری کرده است.

منبع: با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از خبرگزاری مهر

دیدگاه خود را بنویسید
آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو