پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | مصر حاضر نیست اتباع خود در قطر را به کشور راه دهد

تاریخ خبر: // کد خبر: 290513 // // //


مصر حاضر نیست اتباع خود در قطر را به کشور راه دهد

شماری از کارکنان مصری حاضر در قطر، از قاهره خواستند که مقدمات بازگشت آنان را به دلیل شیوع کرونا فراهم کند، ولی با وجود اینکه قطر، برای بازگشت این افراد، یک هواپیما اختصاص داد، مسئولان مصر، حاضر به پذیرش این افراد نشدند.


مصر حاضر نیست اتباع خود در قطر را به کشور راه دهد

یک منبع مسئول در دولت قطر خبر داد که مسئولان این کشور برای انتقال شهروندان مصری از این کشور به قاهره، یک هواپیما در نظر گرفتند، ولی دولت مصر، «بدون ارائه هیچ دلیلی، حاضر به پذیرش این افراد نشد».

این منبع قطری که نخواست نامش فاش شود، به خبرگزاری آناتولی گفت که «برخی از برادران مصری در شبکه‌های اجتماعی یک فایل ویدئو منتشر و در آن ابراز تمایل کردند که به مصر بازگردند؛ زیرا قراردادشان با شرکت خصوصی که با آن کار می‌کردند، به پایان رسید و تمدید نشد».

وی صریح کرد، تهیه هواپیما در راستای درخواست این کارکنان مصری و وضعیت دشواری صورت گرفته است که با توجه به شیوع ویروس کرونا، بیشتر کشورهای جهان با آن روبه‌رو هستند.

این منبع خاطر نشان کرد: «همه برادران (مصری) مد نظر، هم اکنون بدون پرداخت هیچ هزینه‌ای، در منازل خود حضور دارند و مهمان کشور قطر هستند تا اینکه بتوانند به میهن خود بازگردند».

شماری از کارکنان مصری در فایل ویدئوی منتشر شده، از مسئولان مصری خواستند که فورا، مقدمات بازگشت آنان به مصر را فراهم کنند تا بتوانند به کشور خود بازگردند، ولی مسئولان مصر، این افراد را نپذیرفتند.

«کمیته ملی حقوق بشر» در دوحه هم گفت که روز یکشنبه گذشته از مسئولان قطری خواسته که با مسئولان مصری تماس بگیرند و مشکل این ۴۰۰ تبعه مصر را که در قطر، معطل هستند، حل کنند.

مسئولان مصری، تا کنون هیچ واکنشی به این مسئله نداشته‌اند. مصر نیز مانند سایر کشورهای دیگر، درگیر کروناست و تا شامگاه یکشنبه هزار و ۱۷۳ نفر در این کشور به این ویروس مبتلا شده بودند که ۷۸ نفر از آنان، جان خود را از دست دادند.

در همین ارتباط، هبه زیاد وزیر بهداشت مصر چهارم فروردین ماه جاری در پاسخ به چرایی افزایش شمار مبتلایان به ویروس کرونا در مصر گفت: «هر روز ۱۵ مورد مبتلا به بیماری کرونا از عربستان سعودی وارد کشور (مصر) می‌شود». مبتلایان به کرونا همان مصری‌هایی هستند که به عمره رفته‌اند.

هم مصر و هم عربستان سعودی متهم به پنهان‌کاری در ارائه آمار دقیق مبتلایان و فوتی‌های کرونا هستند. مجتهد، فعال توییتری و افشاگر اسرار خاندان سعودی اخیراً گفته که آمار رسمی عربستان از کرونا بسیار پایین‌تراز آمار واقعی است و چه بسا مبتلایان به ده‌ها هزار نفر برسد.

 

منبع: با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از فارس نیوز


دیدگاه خود را بنویسید
آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو