پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | خسارت ۳۵ میلیون دلاری شرکت هواپیمایی لبنان بر اثر کرونا

تاریخ خبر: // کد خبر: 290559 // // //


خسارت ۳۵ میلیون دلاری شرکت هواپیمایی لبنان بر اثر کرونا

رئیس شورای اداره شرکت هواپیمایی لبنان روز دوشنبه اعلام کرد که این شرکت به دنبال شیوع گسترده ویروس کرونا ماهانه متحمل حدود ۳۵ میلیون دلار ضرر و زیان می‌شود.


خسارت ۳۵ میلیون دلاری شرکت هواپیمایی لبنان بر اثر کرونا

«محمد الحوت» رئیس شورای اداره «هواپیمایی خاورمیانه» در یک کنفرانس مطبوعاتی گفت: با بسته شدن فرودگاه بیروت خسارت‌های مالی شرکت در ماه به ۳۵ میلیون دلار می‌رسد.

وی در واکنش به انتقادها به این شرکت و نیز دولت لبنان به خاطر عدم ارائه بلیط‌های کم‌هزینه برای لبنان‌هایی که می‌خواهند به کشور بازگردند، گفت، شرکت هواپیمای خاورمیانه یک شرکت تجاری است و هرگز ملک دارایی دولت لبنان نبوده و نیست. این شرکت طبق احکام قانون تجارت بین‌المللی عمل می‌کند و شورای مدیریتی دارد که آن را اداره و ارزیابی می‌کند.

الحوت افزود: بانک لبنان ۹۹ درصد از سهام های این شرکت را در اختیار دارد. ما مادر موسسه های ملی در کشور هستیم و اینکه می‌گویند شرکت متعلق به دولت است به لحاظ قانونی کاملا اشتباه است.

وی تاکید کرد: ما برنامه‌ای برای اخراج یا تعدیل کارمندان شرکت هواپیمایی نداریم. ما امروز در برابر واقعیت جدیدی هستیم مشکلات زیادی را پشت سر گذاشتیم که این بحران کرونا بزرگترین آن است.

دولت لبنان از روز گذشته یکشنبه طرحی را برای بازگرداندن بیش از ۱۰ هزار شهروند لبنانی که خواستار بازگشت به کشورشان هستند، به اجرا گذاشته است. قرار است مسافران از طریق پروازهایی که در آنها اقدامات پزشکی و بهداشتی رعایت می‌شود به کشور بازگردانده شوند. این اقدامات شامل انجام آزمایش کووید ۱۹ در کشوری است که آن را ترک می‌کنند. مسافران بعد از رسیدن به فرودگاه بیروت هم در هتل‌های ویژه‌ای در قرنطینه موقت به سر می‌برند تا نتیجه تست مشخص شود و به مدت دو هفته نیز در خانه در قرنطینه به سر خواهند برد.

روز گذشته چهار هواپیمای حامل شهروندان لبنانی از عربستان، امارات، ابوظبی، ساحل عاج و نیجریه وارد بیروت شد. مسافران با هزینه خود به کشور آمدند. هزینه‌ بلیط آن‌ها بین ۷۵۰ تا ۳ هزار و ۹۰۰ دلار بوده که این مسئله باعث انتقادهای شدیدی به دولت لبنان و شرکت هواپیمایی لبنان شده است.

این در حالی است که وزارت بهداشت لبنان امروز با اعلام ابتلای ۱۴ مورد جدید به کووید ۱۹، شمار مبتلایان به کرونا را در لبنان ۵۴۱ نفر اعلام کرد.

تاکنون ۱۹ از بیماران کرونایی در لبنان جان باخته‌اند.

 

منبع : با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از خبرگزاری ایرنا


دیدگاه خود را بنویسید
آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو