پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | عراق همه گذرگاه‌های زمینی و هوایی را با جهان خارج بسته است

تاریخ خبر: // کد خبر: 290561 // // //


عراق همه گذرگاه‌های زمینی و هوایی را با جهان خارج بسته است

برای مقابله با گسترش شیوع «ویروس کرونا»، سخنگوی اداره کل گذرگاه‌های مرزی در وزارت کشور عراق تاکید کرد که تمامی گذرگاه‌های زمینی و هوایی کشور با جهان خارج بسته شده‌اند.


عراق همه گذرگاه‌های زمینی و هوایی را با جهان خارج بسته است

«علاء الدین القیسی» روز دوشنبه در گفت وگو با روزنامه دولتی «الصباح» عراق افزود که غیر از دو گذرگاه زمینی «القائم» و «طریبیل» با دو کشور سوریه و اردن تمامی گذرگاه‌های زمینی عراق با کشورهای همجوار بسته شده‌اند.

وی اضافه کرد که بنادر عراق نیز از مقررات ویژه بسته بودن مستثنا شده‌اند، تا واردات مواد غذایی و بهداشتی که کشور در این برهه به آن نیاز دارد و همچنین تبادلات تجاری ادامه پیدا کند.

وی خاطر نشان کرد که مقررات بسته بودن، همه فرودگاه‌های کشور و پروازهای خارجی و داخلی را در برگرفته و فقط تعدادی از پروازها برای بازگرداندن اتباع عراقی از کشورهای دیگر از این مقررات مستثنا شده‌اند.

القیسی افزود که در صورت برقراری قرنطینه‌های مناسب و واردات تجهیزات لازم بهداشتی برای کنترل مسافران امکان بازگشایی پروازها بین عراق و کشورهای دیگر وجود دارد.

اداره کل گذرگاه‌های مرزی عراق برای جلوگیری از شیوع ویروس کرونا از هشتم مارس گذشته (۱۸ اسفندماه ۹۸) بستن گذرگاه های مرزی و هوایی خود را با جهان اعلام کرده است.

اردن از جمله کشورهایی است که ویروس کرونا در آن در حال شیوع یافته و وزیر بهداشت این کشور دیروز از شناسایی ۲۲ مورد ابتلای جدید به این ویروس خبر داد تا تعداد مبتلایان به کرونا به ۳۴۵ نفر و متوفیان به ۵ نفر برسد. تعداد مبتلایان به این ویروس در سوریه دیگر کشور همسایه عراق ۱۹ نفر و جان باختگان ناشی از آن تاکنون دو نفر بوده است.

 

منبع : با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از خبرگزاری ایرنا


دیدگاه خود را بنویسید
آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو