پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | بازار داخلی صنعت تعمیر و نگهداری هواپیما را رونق می‌دهیم + نقد

تاریخ خبر: // کد خبر: 290647 // // // // خبر مهم


بازار داخلی صنعت تعمیر و نگهداری هواپیما را رونق می‌دهیم + نقد

دبیر ستاد توسعه فناوری‌های فضایی و حمل‌ونقل پیشرفته معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری گفت: بازار داخلی صنعت تعمیر و نگهداری هواپیما را رونق می‌دهیم.


بازار داخلی صنعت تعمیر و نگهداری هواپیما را رونق می‌دهیم + نقد

توانایی ساخت هواپیما و تعمیر و نگهداری هواپیمای تجاری دو روی سکه صنعت هوایی هستند. همه کشورهایی که صنعت توسعه یافته و پیشرفته هوایی دارند، این دو وجه مهم را در کنار هم دیده‌ و به آن پرداخته‌اند. در ایران هم که پیش از انقلاب یک واردکننده صرف بود اقداماتی برای بومی سازی این صنعت در روزهای جنگ آغاز شد. تداوم این تلاش‌ها به سال ۹۹ رسید. سالی که توسط ستاد توسعه فناوری‌های فضایی و حمل‌ونقل پیشرفته معاونت علمی قرار است در کشور شاهد اتفاقات خوبی در این حوزه باشیم.

توسعه صنعت تعمیرات اساسی هواپیما در کشور یکی از پروژه‌های ملی است که مورد توجه متولیان این حوزه قرار دارد. هرچند که این صنعت رو به رشد جهانی در ایران چندان مجال توسعه نداشته و در این سال‌ها نتوانسته در جایگاه درستی بایستد. اما به مدد توان دانش‌بنیان‌های جوان کشورمان قرار است، سال جاری را با خبرهای خوبی در این حوزه به اتمام برسانیم.

کاری که با توجه به تحریم‌های موجود و عدم سرویس‌دهی‌های بین‌المللی برای ایران یک ضرورت انکارناپذیر است و چاره‌ای جز تامین نیازهای داخلی با توانمندی‌های بومی نداریم. این مهم ستاد توسعه فناوری‌های فضایی و حمل‌ونقل پیشرفته معاونت علمی را بر آن داشت تا با استفاده از ظرفیت‌های دانش‌بنیانی در کشور، امکان تعمیر و نگهداری هواپیمای تجاری در کشور را فراهم کند.

این صنعت رو به رشد جهانی، بازار گسترده و سوددهی هم دارد که می‌تواند به رونق اقتصادی کشور و کاهش ارزبری هم کمک کند.

منوچهر منطقی دبیر ستاد توسعه فناوری‌های فضایی و حمل‌ونقل پیشرفته معاونت علمی گفت: یکی از مهم‌ترین اولویت‌های امسال این ستاد روی توسعه این صنعت متمرکز است و برای تحقق آن از شرکت‌های دانش‌بنیان، شتاب‌دهنده‌ها و متخصصان داخلی بهره می‌گیرند.

وی با تأکید بر اینکه بازار داخلی صنعت تعمیر و نگهداری هواپیما را رونق می‌دهیم، افزود: این صنعت سودآوری زیادی برای کشور دارد و با توجه به ظرفیت‌ها و توانمندی‌هایی که در داخل کشور وجود دارد می توانیم در این حوزه به خودکفایی برسیم و اقتصاد کشور را هم توسعه دهیم.

نقد ایرلاین پرس:

از آقای دکتر منطقی درخواست می کنیم ، اول تکلیف پرونده های قبلی و قول و قرارهای گذشته را مشخص کنند ، سپس وعده جدید بدهند. برادر عزیز ، تکلیف ساخت هواپیمای پهن پیکر تا هواپیمای 8 نفره چه شد؟

شما اگر در حوزه تعمییر و نگهداری بیل زن بودی که مشکل ما خیلی زودتر از اینها باید حل می شد. چرا قول و قراری می دهید که خودتان هم می دانید که قادر به اجرای آنها نبوده و نیستید.

البته که حقوق دولتی باشد، نظارتی هم بر کار صورت نگیرد تا بشدت ضعیف انجام شود ، ما هم می توانیم قول ساخت موشک ماهواره بر به وزن سه تن و استقرار در آخرین حد مداری را بدهیم. ما هم می توانیم قول ساخت مریخ پیما و پرتاب سفینه سرنشین دار به زحل را بدهیم . کی به کیه؟؟؟

منبع: با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از خبرگزاری مهر


دیدگاه خود را بنویسید
آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو