پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | ورشکستگی بزرگترین شرکت هواپیمایی آلاسکا ناشی از بحران کرونا

تاریخ خبر: // کد خبر: 290649 // // //


ورشکستگی بزرگترین شرکت هواپیمایی آلاسکا ناشی از بحران کرونا

نمایندگان ایالت آلاسکا در کنگره آمریکا، هشدار دادند، بسیاری از شرکت‌های هواپیمایی به خصوص شرکت راون ایر، این ایالت در شرایط کنونی در آستانه فروپاشی قرار گرفته‌اند.


ورشکستگی بزرگترین شرکت هواپیمایی آلاسکا ناشی از بحران کرونا

نمایندگان ایالت آلاسکای آمریکا در کنگره این کشور، به استیون منوچین، وزیر خزانه‌داری آمریکا، هشدار دادند که بسیاری از شرکت‌های هواپیمایی به خصوص شرکت راون ایر،‌ که بزرگترین شرکت هواپیمایی منطقه آلاسکا به شمار می‌رود، در معرض فروپاشی قرار گرفته‌اند.

لیزا موروکوفسکی و دان سالیوان، دو سناتور ایالت آلاسکا به همراه دان یانگ، نماینده این ایالت طی نامه‌ای به وزیر خزانه‌داری آمریکا گفتند، بدون کمک‌های فدرال که به شدت به آنها نیاز است بسیاری از شرکت‌های هواپیمایی در منطقه آلاسکا در معرض فروپاشی و ورشکستگی قرار گرفته و این مسئله می‌تواند مناطق شهری و اجتماعات بومی آلاسکا را به طور کامل در انزوا قرار دهد.

روز یکشنبه گذشته شرکت راون ایر، اعلام ورشکستگی کرد، تمام کارمندان خود را اخراج و همه 72 هواپیمای خود را هم زمین‌گیر کرد.

این شرکت اعلام کرده است که پرواضح است که کمک‌های دولتی پیش از آنکه پول این شرکت تمام شود به دست آن نخواهد رسید.

با توجه به آنکه 80 درصد مناطق آلاسکا فقط از طریق حمل و نقل هوایی قابل دسترس هستند این ایالت آمریکا بیش از هر ایالت دیگری در این کشور به این حمل و نقل وابسته است.

در نامه سناتورها و نماینده آلاسکا به خزانه‌داری آمریکا، آمده است: نبود خدمات حمل و نقل هوایی می‌تواند به دیگر صنایع موجود در آلاسکا از جمله  نفت و گاز، معدن، شیلات و گردشگری هم آسیب بزند.

دولت ترامپ، قصد دارد 32 میلیارد دلار برای کمک به شرکت‌های هواپیمایی این کشور، هزینه کند اما هنوز منتظر درخواست آنها است تا چگونگی تخصیص این اعتبار مشخص شود.

 

منبع: با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از فارس نیوز


دیدگاه خود را بنویسید
آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو