پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | جزئیات پروازهای یک طرفه فرودگاه تبریز برای انتقال اتباع ایرانی از ترکیه

تاریخ خبر: // کد خبر: 290651 // // //


جزئیات پروازهای یک طرفه فرودگاه تبریز برای انتقال اتباع ایرانی از ترکیه

مدیرکل فرودگاه های آذربایجان شرقی در خصوص انجام پرواز یک طرفه از استانبول به تبریز برای انتقال اتباع ایرانی و تبریزی در ترکیه توضیح داد.


جزئیات پروازهای یک طرفه فرودگاه تبریز برای انتقال اتباع ایرانی از ترکیه

رامین آذری ظهر امروز در نشست خبری هفتگی ستاد استانی مقابله با کرونا آذربایجان شرقی که در استانداری برگزار شد، با اشاره به اقدامات فرودگاه در مقابله با کرونا اظهار داشت: روزانه 2 بار تجهیزات ترمینال فرودگاه ضدعفونی می‌شود و هر هواپیما پس از هر بار مسافرگیری نیز ضدعفونی می‌شود.

وی از رصد مسافرین ورودی به استان با دورین حرارتی خبر داد و گفت: تمام مسافرین ورودی از فرودگاه با رصد حرارتی، افراد مشکوک شناسایی شده را به بیمارستان هدایت می‌کنیم.

مدیرکل فرودگاه‌های آذربایجان شرقی با اشاره به الزام شرکت‌های هواپیمایی برای خدمت رسانی به مسافرین با رعایت پروتکل‌های بهداشتی خاطرنشان کرد: تاکنون تنها یک فرد مشکوک شناسایی و به مراکز درمانی هدایت شده است.

آذری، با بیان اینکه سالانه، از 25 اسفند 98 تا 15 فروردین 99 بازه سفرهای نوروزی است، گفت: سال قبل 668 پرواز در ایام نوروز صورت گرفت که امسال به 278 پرواز رسید و 58 درصد پروازها کاهش یافته است.

وی ادامه داد: در زمینه جابجایی مسافران نوروزی هم امسال 22 هزار مسافر جابجا شدند که 78 درصد نسبت به نوروز سال قبل کاهش رخ داده است.

مدیرکل فرودگاه‌های آذربایجان شرقی، آخرین پرواز خارجی رفت و برگشت از تبریز را مربوط به 8 اسفند به باکو عنوان کرد و گفت: آخرین پرواز استانبول هم در 5 اسفند قطع شده است.

وی در خصوص انجام پرواز یک طرفه از استانبول به تبریز برای انتقال اتباع ایرانی و تبریزی در ترکیه توضیح داد و خاطر نشان کرد: پس از تعطیلی پروازها 6 پرواز با 980 نفر مسافر به تبریز انتقال یافتند که 1 پرواز ایران ایرتور، 3 پرواز معراج و 2 پرواز آتا اتباع معطل مانده ایرانی را به تبریز منتقل کردند.

آذری ادامه داد: تمامی مسافرین غربالگری شدند که هیچکدام مشکوک شناخته نشدند.

مدیرکل فرودگاه های آذربایجان شرقی ابراز داشت: یک پرواز هم پنجشنبه 21 فروردین انجام می شود تا تعداد باقی مانده مسافرین ایرانی در ترکیه بازگردند.

 

منبع: با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از تسنیم


دیدگاه خود را بنویسید
آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین