پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | پروازهای خارجی فرودگاه اصفهان در ایام نوروز لغو شد

تاریخ خبر: // کد خبر: 290671 // // //


پروازهای خارجی فرودگاه اصفهان در ایام نوروز لغو شد

مدیرکل فرودگاه‌های اصفهان گفت: در ایام نوروز امسال پروازهای داخلی فرودگاه اصفهان با ۷۰ درصد کاهش مواجه و تمامی پروازهای خارجی نیز لغو شد.


پروازهای خارجی فرودگاه اصفهان در ایام نوروز لغو شد

حسن امجدی اظهار داشت: از ۲۵ اسفند تا ۱۵ فروردین سال گذشته ۸۲۵ پرواز داخلی و خارجی در فرودگاه اصفهان انجام شد اما اکنون کلیه پروازهای خارجی این فرودگاه لغو شده است.

وی با بیان اینکه ۱۲۴ پرواز ورودی داخلی و ۱۲۴ پرواز خروج داخلی در ایام تعطیلات نوروزی برای انتقال مسافران انجام شد افزود: شمار پروازهای داخلی این فرودگاه از ۲۵ اسفند سال گذشته تا پانزدهم فروردین سالجاری نسبت به مدت مشابه پارسال در پی شیوع بیماری کرونا ۷۰ درصد کمتر شده است.

مدیرکل فرودگاه‌های اصفهان ادامه داد: سال گذشته ۵۶ پرواز ورودی خارجی و ۵۶ پرواز خروج خارجی در ایام تعطیلات نوروزی برای انتقال مسافران انجام شد.

وی یادآور شد: کارشناسان و ماموران بهداشت در تمامی پروازهای ورودی و خروجی فرودگاه بین المللی شهید بهشتی اصفهان مستقر بوده و تمامی مسافران را از نظر سلامتی کنترل می‌کنند و از ورود هر فرد مشکوک به بیماری به پرواز جلوگیری می‌شود.

امجدی با بیان اینکه سلامتی مردم برای ما مهم است و پروازها با تمهیدات خاص انجام می‌شود، خاطرنشان کرد: کلیه ساختمان‌ها، اماکن و دستگاه‌های فرودگاهی در داخل هواپیما، فرودگاه، ترمینال و اتوبوس روزانه در چندین مرحله ضدعفونی می‌شوند.

وی مهمترین راهکار موثر در مقابله با ویروس کرونا را ماندن در خانه عنوان کرد و از مردم خواست تا از سفرهای غیر ضروری خودداری کنند.

مدیرکل فرودگاه‌های اصفهان با تاکید بر خودداری از سفرهای غیرضروری به منظور کاهش و به صفر رساندن شیوع ویروس کرونا گفت: پس از برگشت وضعیت به حالت عادی، این فرودگاه آماده خدمت رسانی و پذیرش مسافران به بهترین نحو ممکن خواهد بود.

فرودگاه بین‌المللی شهید بهشتی اصفهان در حالت عادی به شهرهای نجف و بغداد عراق، کویت، دُبی امارات عربی متحده، استانبول ترکیه ، تفلیس گرجستان و دوحه قطر پرواز مستقیم دارد.
همچنین علاوه بر شرکت های هواپیمایی فعال داخلی، شرکت های العراقیه، ترکیش، فلای دوبی و قطر ایرویز در جا به جایی مسافر با این فرودگاه همکاری دارند.
فرودگاه بین المللی شهید بهشتی در شرق اصفهان دارای ۲ باند به طول چهار هزار و ۳۹۷ متر و عرض ۴۵ متر با ۱۰ جایگاه پذیرش انواع هواپیمای مسافربری و ترمینال پروازهای داخلی و خارجی است.

وزارت بهداشت هجدهم فروردین اعلام کرد که تاکنون ۶۰ هزار نفر در کشور بطورر قطعی به ویروس کرونا مبتلا شده و تعداد جان باختگان کرونا در کشور به سه هزار و ۷۳۹ نفر رسیده است.

 

منبع: با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از ایرنا


دیدگاه خود را بنویسید
برچسب های خبر: ,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,

آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو