پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | پیش بینی بازگشت روزانه ۵۰ نفر از کیشوندان به جزیره

تاریخ خبر: // کد خبر: 290749 // // //


پیش بینی بازگشت روزانه ۵۰ نفر از کیشوندان به جزیره

مدیر توسعه گردشگری و میراث فرهنگی گفت: پیش بینی می‌شود بتوانیم دسترسی بازگشت روزانه ۵۰ نفر به جزیره کیش را صادر کنیم.


پیش بینی بازگشت روزانه ۵۰ نفر از کیشوندان به جزیره

ماهان مدون با اشاره به اعلام شماره ۱۰۰۰۰۹۳۴ برای دریافت اطلاعات کیشوندان متقاضی بازگشت به جزیره گفت: پایش اولیه اطلاعات کیشوندان انجام شده و الگوریتم خاصی برای این افراد با توجه به اولویت بندی ها طراحی شده است.وی گفت: دسترسی به ثبت اطلاعات تکمیلی برای متقاضیانی که مبدا سفر خود را تهران انتخاب کرده اند فراهم شده تا بتوانیم مقدمات بازگشت آنها را انجام دهیم.

مدون گفت: کیشوندانی که از سایر شهرستانها درخواست برگشت به جزیره کیش را در سامانه ثبت کرده اند باید منتظر اعلام نظر شورای سلامت برای برقراری پرواز از شهرستانها به جزیره کیش باشند.

وی با اشاره به اینکه هنوز تاریخ بازگشت کیشوندان به جزیره کیش مشخص نیست، گفت: در حال حاضر اولویت‌های اول تا سوم شامل کادر نظامی و انتظامی، کادر درمانی و مأموران دولتی به شکل محدود در حال انجام است.

مدون با اشاره به فرایند تست گیری به شکل کنونی، گفت: با توجه به ضریب خطای تست کرونا و احتمال آلودگی بعد از انجام این تست، درحال حاضر دست اندرکاران اجرای مصوبات شورای سلامت و مدیران ارشد منطقه آزاد و ادارات دولتی براساس پروتکل‌ها به شکل مرتب تست‌های مختلف را انجام می‌دهند که بتوانند فعالیت‌های محوله را انجام دهند.

مدیر توسعه گردشگری و میراث فرهنگی سازمان منطقه آزاد کیش تعیین تعداد افراد برای بازگشت را براساس امکانات درمانی و پزشکی جزیره برشمرد و گفت: براساس تبادل نظرها در نشست‌ها پیش بینی می‌شود بتوانیم اجازه بازگشت روزانه تا ۵۰ نفر را جزیره صادر کنیم.

مدون بازگشت به جزیره را طبق یک روال عادلانه برشمرد و گفت: لیست افراد نام نویسی شده براساس اولویت‌ها به شرکت هواپیمایی کیش و افراد اعلام می‌شود فرایند تهیه بلیط و بازگشت انجام شود.

وی انجام آزمایش ویروس کرونا در کشور به عنوان شرط بازگشت کیشوندان به جزیره کیش را رد کرد و گفت: شورای سلامت کیش در تلاش است تا بتواند امکانات تست در مبادی ورودی جزیره کیش فعال شود و در صورتی که این امکان فراهم شود به عنوان اولین‌ها خواهیم بود.

مدون گفت: اگر فرایند تست گیری کرونا در جزیره کیش فراهم شود بعد از قرنطینه نیز می‌توان از افراد تست گرفته شود و زودتر از بحران خارج بشویم که هنوز این امر قطعی نشده است.
مدیر توسعه گردشگری و میراث فرهنگی سازمان منطقه آزاد کیش قرنطینه کیشوندان را منزل شخصی آنان برشمرد و گفت: این قرنطینه شرایطی اندکی سختگیرانه از اجرای طرح فاصله اجتماعی است.

مدون گفت: صرفاً افرادی که منزل مسکونی آنها شرایط قرنطینه را نداشته باشد و یا تعداد افراد آنها بیشتر از افراد مدنظر در قرنطینه باشد مجبور هستند که قرنطینه سازمانی یا شرکتی را با انتخاب خودشان انتخاب کنند.

وی گفت: نقاهتگاه در یکی از هتل‌های جزیره کیش برای بیماران ترخیص شده و بهبود یافته ویروس کرونا از بیمارستان کیش است که درحال حاضر درحال خدمت رسانی است.

 

منبع: با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از خبرگزاری مهر


دیدگاه خود را بنویسید
برچسب های خبر: ,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,

آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو