پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | اسپانیا پروازهای هواپیمایی ماهان را لغو کرد

تاریخ خبر: // کد خبر: 290769 // // // // خبر مهم


اسپانیا پروازهای هواپیمایی ماهان را لغو کرد

یک روزنامه اسپانیایی گزارش داده دولت این کشور «به دلایل سیاسی» پروازهای یک شرکت هواپیمایی ایران بین پایتخت دو کشور را لغو کرده است.


اسپانیا پروازهای هواپیمایی ماهان را لغو کرد

وبگاه یک روزنامه انگلیسی‌زبان در «اسپانیا» امروز جمعه گزارش داده این کشور پروازهای یک شرکت هواپیمایی ایرانی میان تهران و بارسلونا را لغو کرده است.

وبگاه روزنامه انگلیسی‌زبان «اُلایو پرس» با گزارش این خبر به ادعای آمریکا و برخی کشورهای اروپایی درباره شرکت هواپیمایی «ماهان» اشاره کرده و نوشته این شرکت هواپیمایی به «انتقال سلاح و نیروی نظامی» به مناطق درگیری متهم شده است.

روزنامه اسپانیایی مدعی شده آخرین پرواز شرکت هواپیمایی ماهان روز ۲۳ مارس از مبداً فرودگاه «ال‌پرات» در شهر بارسلونا انجام شده است.

تا این تاریخ، شرکت هواپیمایی ماهان در هفته دو پرواز بین بارسلونا و تهران داشته است. یکی از این پروازها روز چهارشنبه بوده و یک پرواز بازگشت هم روز پنجشنبه در هر هفته برقرار بوده است.

منابعی در صنعت خطوط هوایی ادعا کرده‌اند این پروازها تنها با تکمیل ۳۰ درصد ظرفیت سرنشین‌های هواپیما انجام می‌شدند. لغو پروازهای ماهان، روز ۲۶ مارس انجام شده، یعنی در همان روزی که ترمینال ۲ فرودگاه ال‌پارت به دلیل شیوع کرونا در اسپانیا تعطیل شده است.

با وجود این، روزنامه الیوپرس نوشته دلیل لغو پروازهای ماهان ارتباطی به شیوع کرونا نداشته و دولت اسپانیا بنا به دلایل سیاسی مجوز آن را لغو کرده است.

دولت آمریکا که شرکت هواپیمایی ماهان را به نقش‌آفرینی در فعالیت‌های منطقه‌ای ایران متهم کرده در ماه‌های گذشته کشورهای اروپایی را برای لغو پروازهای این شرکت تحت فشار قرار داده است.

 

منبع: با اندی تلخیص و اضافات برگرفته از فارس نیوز


دیدگاه خود را بنویسید
آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو