پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | ایرباس برنامه مونتاژ یک مدل هواپیمای خود را به تعویق انداخت

تاریخ خبر: // کد خبر: 290793 // // // //


ایرباس برنامه مونتاژ یک مدل هواپیمای خود را به تعویق انداخت

شرکت هواپیمایی ایرباس فرانسه روز جمعه اعلام کرد که برنامه تولید خط جدید مونتاژ هواپیمای سری ” ای ۳۲۱ “خود را در شهر تولوز (جنوب غرب این کشور) به تأخیر انداخته است.


ایرباس برنامه مونتاژ یک مدل هواپیمای خود را به تعویق انداخت

به گزارش تارنمای خبرگزاری رویترز، این اقدام پس از آن صورت می‌گیرد که شرکت ایرباس در سایه شیوع بحران کرونا در فرانسه زیان‌های زیادی دیده است.

سخنگوی ایرباس در این باره گفت: هم اکنون پروژه‌ خط مونتاژ ای ۳۲۱ در تولوز متوقف است، زمانی که ببینیم دوباره میانگین خرید افزایش یابد، بار دیگر راه‌اندازی پروژه خط تولید این هواپیما را از سرخواهیم گرفت.

جیوم فوری مدیر اجرایی ایرباس نیز هفته گذشته به خبرنگاران گفت که این شرکت برای حفظ نقدینگی‌اش تمام سرمایه‌گذاری‌های جدیدش را متوقف کرده است.

ساخت ایرباس ای ۳۲۱ که از گروه هواپیماهای ایرباس سری ای ۳۲۰ به شمار می‌رود، از سال ۱۹۸۹ آغاز شد و نخستین بار در ۱۱ مارس ۱۹۹۳(۲۰ اسفند ۱۳۷۳) به پرواز در آمد.

هفته گذشته نیز منابع آگاه به رویترز گفته بودند که در پی رکود ناشی از بحران ویروس کرونا، شرکت ایرباس به دنبال کاهش شدید تولید سری هواپیماهای A۳۲۰ پرفروش خود است.

یک منبع دیگر نیز که خواست نامش فاش نشود به رویترز گفته بود، ایرباس از تامین کنندگان قطعات A۳۲۰ خواسته است تا تحویل قطعات ارسالی به کارخانه های خود را به میزان ۴۰ درصد متناسب با تولید ۳۶ جت در ماه کاهش دهند.

ایرباس در ماه گذشته میلادی تحویل هواپیماهای خود را در سال جاری به حالت تعلیق درآورده بود

این شرکت هواپیمایی در حالی با بحران ناشی از شیوع کرونا روبرو است که برنامه ریزی کرده بود، در سال آینده میلادی ۶۳ فروند هواپیما از خانواده “ای ۳۲۰” و در سال ۲۰۲۲ و ۲۰۲۳ نیز ماهانه ۶۵ سری را به تولیدات خود بیفزاید.

 

منبع: با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از ایرنا


دیدگاه خود را بنویسید
آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو