پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | کاهش ٧١ درصدی تردد مسافران نوروزی فرودگاه ارومیه

تاریخ خبر: // کد خبر: 290846 // // //


کاهش ٧١ درصدی تردد مسافران نوروزی فرودگاه ارومیه

محمدعلی نائل قراملکی ،مدیرکل فرودگاه‌های آذربایجان‌غربی گفت: تردد مسافران نوروزی فرودگاه ارومیه طی نوروز امسال نسبت به مدت مشابه سال گذشته به دلیل شیوع بیماری کرونا ۷۱ درصد کاهش داشت.


کاهش ٧١ درصدی تردد مسافران نوروزی فرودگاه ارومیه

محمدعلی نائل قراملکی افزود: از ۲۵ اسفند سال گذشته تا ۱۵ فروردین‌ماه جاری ۷۴ پرواز در فرودگاه ارومیه انجام‌شد و طی این پروازها چهار هزار و ۲۸۴ نفر جابه‌جا شدند.

وی با اشاره به اینکه علت اصلی کاهش تعداد پروازها و کاهش ۷۱ درصدی مسافران نسبت به مدت مشابه سال گذشته، شیوع بیماری کرونا بود، بیان کرد: از ۲۵ اسفند سال ۱۳۹۷ تا ۱۵ فروردین ۱۳۹۸ در مجموع ۱۶۲ سورتی پرواز در فرودگاه‌های استان انجام‌شده و ۱۵ هزار و ۱۴ نفر از این طریق مسافرت کرده بودند.

وی همچنین میزان کاهش پرواز فرودگاه ارومیه به نسبت مدت مشابه سال گذشته را ۴۶ درصد اعلام کرد و اظهار داشت: با توجه به شیوع ویروس کرونا و ضرورت انجام تدابیر لازم برای قطع زنجیره انتقال این بیماری روزانه تنها یک تا سه پرواز انجام شده است.

مدیرکل فرودگاه‌های آذربایجان‌غربی گفت: از ۲۳ فروردین‌ماه جاری با اجرای طرح فاصله‌گذاری اجتماعی با درنظرداشتن شرایط و رعایت پروتکل‌های بهداشتی برخی محدودیت‌ها نسبت به انجام پروازهای فرودگاهی برداشته می‌شود.

نائل قراملکی افزود: کاهش تعداد کانترهای فعال، تغییر چیدمان و افزایش فاصله صندلی‌های پایانه فرودگاهی، نصب بنر رعایت فاصله ۱.۵ متری در مکان‌های پر تجمع مسافرین و استقبال‌کنندگان تعطیلی اتاق‌های فرودگاهی ماننداتاق سیگار، از جمله مواردی است که برای جلوگیری از شیوع بیماری کرونا و قطع زنجیره انتقال در راستای اجرای طرح فاصله‌گذاری اجتماعی در فرودگاه ارومیه انجام شده است.

به گزارش ایرنا آذربایجان‌غربی سه فرودگاه در شهرهای ارومیه، خوی و ماکو دارد ولی بخش قابل توجهی از پروازهای این استان از طریق فرودگاه ارومیه انجام می‌شود؛ تهران، مشهد و استانبول سه مسیر پروازی پرتردد فرودگاه ارومیه به شمار می‌رود.

روزانه به طور متوسط پنج پرواز و هفته‌ای ۳۹ پرواز، شامل ٢ پرواز به مقصد مشهد و ٢ پرواز به مقصد استانبول و ۳۵ پرواز به مقصد تهران توسط شرکت‌های هواپیمایی مختلف از فرودگاه ارومیه انجام می‌شود.

 

منبع : با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از خبرگزاری ایرنا


دیدگاه خود را بنویسید
آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو